Pečené krůtí stehno s kaštanovou nádivkou a se zelím

Drůbeží maso Doba přípravy: asi 2 hodiny 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: asi 2 hodiny 0 názorů

Suroviny 4-6 porcí

Pečeně:
1 krůtí stehno
150 g sádla
Kaštanová nádivka:
250 g vařených jedlých kaštanů
1 vejce
50 ml mléka
šlehačka
sůl
pepř
muškátový oříšek
strouhanka
Zelí:
1/2 hlávky zelí
1 cibule
80g sádla
sůl
pepř
kmín

Postup přípravy receptu

  1. Očistěné a vykostěné krůtí stehno posolíme a opepříme zvenku i zevnitř. Necháme chvíli odležet.

  2. Mezitím si zhotovíme nádivku z kaštanů. Jedlé kaštany uvaříme doměkka, oloupeme, rozmixujeme nebo umeleme. Poté smícháme se strouhankou a přelijeme mlékem a šlehačkou (té by mělo být jen tolik,aby nádivka nebyla řídka). Přidáme vejce, osolíme a opepříme, přimícháme muškátový oříšek. Vše důkladně promícháme.

  3. Stehno naplníme a zavážeme. Položíme na plech, zalijeme částí horkého tuku a pečeme v troubě na 170°C do změknutí masa.

  4. Na tuku podusíme nakrájenou cibuli. Zelí nakrájíme na nudličky a přidáme k cibuli. Osolíme, opepříme, okmínujeme. Zalijeme vodou a dusíme doměkka. Podle chuti okyselíme citronovou šťávou.

  5. Hotové stehno nakrájíme na porce a podáváme se zelím a např. s hranolkami.

Komentáře k receptu Pečené krůtí stehno s kaštanovou nádivkou a se zelím

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kaštanová nádivka čina z vykoštěných krutich stehen nadivka z pecenych kastanu pečené krůtí stehna s nadivkou nádivka z jedlých kaštanů pečená krůtí stehna nádivka z kaštanů recepty z jedlých kaštanů nádivka s kaštany pečená krůtí stehna s nadivkou nadivka z pecenych kaštany nejlepsi recepty na pecenou kachnu krutu nadiivka z jedlých kaštanů vykostěné krůtí stehno kruti stehno na zelí krůtí pečeně se zelím krutí pečeně recept kachní stehna plněná kaštany pečené krůtí stehno nádivka z jedlých pečených kaštanů