Pleteme vánočku jednoduše -pro začátečníky

Suroviny

500 g hladké mouky
120 g cukru
3 žloutky
100 g rozpuštěného másla
4 g soli
4 g vanilinového cukru
citronová kůra
80 g rozinek
20 g sekaných mandlí na ozdobu
120 ml mléka
110 ml vody
50 g čerstvého droždí
1 vejce na potření

Postup přípravy receptu

  1. Z droždí, lžičky cukru a vlažného mléka si připravíme kvásek. Do jedné mísy dáme sypké suroviny, do druhé mísy tekuté suroviny. Do mísy s moukou a solí přidáme hotový kvásek, přidáme další suroviny a dobře prohněteme těsto, které necháme cca 60 minut kynout v míse, kterou jsme přikryli utěrkou.

  2. Po této době těsto jemně propracujeme a rozdělíme na pět dílů. Vyválíme stejně dlouhé válečky.Z prvních tří začneme plést. První patro pleteme podobně, jako cop ze tří pramenů.

  3. Druhé dva válečky pleteme klasicky přes sebe. Spodní patro ze třech copů potřeme vejcem a navrch posadíme druhé patro. Vánočku dáme na plech s pečícím papírem a necháme ještě cca 30 minut kynout na plechu.

  4. Potřeme vejcem a posypeme mandlemi. Pečeme v rozehřáté troubě na 180 stupňů cca 20 -25 minut. Pak dopékáme na 160 stupňů ještě cca 20 minut. Aby se vánočka nespálila, můžeme ji přikrýt alobalem.

Poznámka od kuchařky

V pekárně necháme propracovat těsto na program kynutí cca na 2 hodiny.

Přes měsíc jsem polemizovala s myšlenkou, udělat si vánočku sama, když už jsem zvládla kynutou štolu a tak jsem ji zkusila z 5 copů, tři + dva..

Recept je podle časopisu Aha pro ženy.

Komentáře k receptu Pleteme vánočku jednoduše -pro začátečníky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: jednoducha vanocka jednoduché pletení vánočky pletení vanocky.cz pletení vánočky vánočka pletení s návodem jednoduchá vánočka recept pletení vánočky z 5 pletení vánočky že 4 copů vanočka pletení pletení vánočky ze tří jednoduchá a rychlá vánočka jednoduché recepty pro začátečníky jednoduchá a rychlá vánočka jablečné šátečky vanocka ze 4 copu vánočka jednoduchá pleteni spodniho copu vanocky vánočka recept pletení recept na pleteni vanocky pleteni vanocky ze tri copu