Bramborové knedlíky pro začátečníky

Přílohy Doba přípravy: asi 35 minut 12 názorů

Přílohy Doba přípravy: asi 35 minut 12 názorů

Suroviny 4 porce

5 velkých brambor
sůl
1 vejce
1 hrst hrubé mouky
1 hrst směsi Bramborové knedlíky

Postup přípravy receptu

 1. Brambory den předem uvařené ve slupce nastrouháme na jemno. Posypeme je moukou, směsí, špetkou soli a přidáme vejce.

 2. Rukou vypracujeme těsto a uděláme šišku, kterou rozkrojíme na 4 díly. Každý díl trochu vyválíme, vložíme do vroucí osolené vody a vaříme. Jakmile vyplavou, vaříme ještě 3 minuty. Uvařené vyjmeme a nakrájíme nití.

Komentáře k receptu Bramborové knedlíky pro začátečníky

 • Inka1 Inka1

  :-// Myslím ,že je tu dost dobrých receptů na bramborové knedíky ,které zvládne i začátečník :-O a nemusí tam dávat žadnou směs na knedliky :-((:-(( :-((ze sáčku :-(

  Odpovědět

 • Drobek Drobek

  jarda Kadic: Já je dělám jedině rovnou z teplých brambor. Prostě uvařím, hodím pod studenou vodu. Krásně se mi loupou protože slupka se skoro oddělí a ještě k tomu to nepálí. Co víc si přát?

  Odpovědět

 • Drobek Drobek

  Anna Kocikova: No právě a přesně tak. ;-)

  Odpovědět

 • NADEI NADEI

  :-S nevím,nevím,ale pro začátečníka je hrst asi dost široký pojem , určitě udělá knedlíky z celého sáčku a bude to mít jednodušší,ne:-?:-//

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Nic proti Jance;-)
  Ale,když budu opravdu začátečník,tak ty knedlíky udělám přímo ze směsi ze sáčku;-)Když je udělám podle receptu,tak co pak s tím zbytkem...:-OJá,jako trošku otrkaná kuchařka si budu vědět rady:-)Ale dát zbytečně 19kaček za bramborovou směs a ještě další peníze za předražené brambory:-Sno nevím:-/

  Odpovědět

 • ashgan ashgan

  JanaB1: Také vařím knedlíky z brambor a směsi na bramborové knedlíky stejně jako ty (vy),ale už nedávám žádnou mouku, jen vajíčko,sůl a směs dle škrobovitosti brambor..., jsou moc dobré.;-) Mě moc chutnají ať si kdo si, co chce říká ;-):yes::-K držím palce:yes:;-)

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  duchacek: já tady žádné kecičky nevidím,recept je určen pro ZAČÁTEČNÍKY a podle nej by žádný začátečník knedliky neuvařil.Jinak od Jany B1 mám pár receptů uložených a vyzkoušených, takže jí nepovažují za špatnou kuchařku, právě naopak.I proto jsem se taky ozval,nějak mě to k ní nesedí.Ty děláš knedliky od ruky? Já rukama a od oka.

  Odpovědět

 • duchacek duchacek

  :-K Jani vař jak Ti radí srdíčko a na ty kecičky se v..a neposlouchej já například nikdy nevážím a dělám to od ruky a TO už 50let :-*:-*:-K:-K:yes: a vždy perfektní výtvor.

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  Drobek: máš recht,taky nevim ,proč je tam ta směs,možná proto,že obsahuje bramborový škrob.Ale ten já dávám normálně a můžu dělat knedliky i z horkých brambor.A dělám je z dětské krupičky a přisypu asi tak hrst hrubé krupice.Pokaždé se mě povedou;-)

  Odpovědět

 • Drobek Drobek

  Divím se a divím. Když už použiju směs na bramborové knedlíky, proč teda ještě brambory? :-O
  Nebo obrácene, jak napsala Dari, když brambory proč ještě tu směs? :-O

  Odpovědět

 • rozmarynaH rozmarynaH

  Správná kuchařka uvádí přesné množství, protože pod pojmem "velké brambory" si můžeme představit každý něco jiného a dlaň máme také každý jinak velkou.

  Odpovědět

 • Dari Dari(neregistrovaný)

  Proč směs na bramborové knedlíky? Místo toho stačí trochu krupice a knedlíky jsou výborné... :-p

  Odpovědět

Tématické fráze: bramborové knedlíky ze studených brambor bramborové knedíky bramborové knedlíky ze sáčku rychlý bramborový knedlík bramborové knedlíky které se vždy povedou bramborové knedlíky bramborovy knedlik v sačku bramborovy knedlik ze sacku rychlé bramborové knedlíky rýchlý knedlík pro začátečníky bramborové knedlíky recept bramborové knedlíky co se vzdy povedou bramborový knedlík kluci v akci bramborové knedlíky v sáčku chlupaté knedíky bramvorove knedle se sacku postup směs na bramborové knedlíky recept na bramborové knediky bramborové knedliky co se povedou knedliky pro začatečniky