Listové šátečky plněné nivou

Slané pečivo Doba přípravy: 15-20 min 4 názory

Slané pečivo Doba přípravy: 15-20 min 4 názory

Suroviny 15 ks

1 listové těsto rozválené
70 g nivy
1 vejce
hrubá sůl
kmín

Postup přípravy receptu

  1. Rozvinutý plát těsta rádýlkem rozdělíme podélně na 3 pruhy a svisle na 5 pruhů. Na každý čtvereček dáme kousky nivy, okraje potřeme rozšlehaným vejcem a přeložíme do šátečků. Vidličkou přitiskneme rohy šátečků a uprostřed lehce propíchneme, aby mohla uniknout pára a při pečení nám nepopraskaly.

  2. Ukládáme na plech vyložený pečící podložkou nebo papírem, potřeme vejcem, posypeme hrubou solí a kmínem. Pečeme v troubě předehřáté na 190-200 ° C dorůžova asi 7 minut.

Poznámka od kuchařky

Rychlé, jednoduché a dobré pohoštění. Pokud máme dostatek času můžeme si pohrát a vykrajovat ozdobná kolečka jako raviolly. Můžeme použít místo nivy sýr s modrou plísní.

Komentáře k receptu Listové šátečky plněné nivou

Tématické fráze: listové těsto plněné nivou šátečky z listového těsta s nivou šátečky s nivou listové těsto s nivou niva v listovém těstě plněné listové satecky lístové s nivou šatecky z listoveho testa plnene nivou rohlíčky z listového těsta plněné nivou plnene satecky listove rohlicky s nivou plněné listové těsto slané šátečky z listového těsta plněné šátečky z listového těsta nivove satecky listové těsto na slano s nivou listove testo niva listove satecky plnene šátečky s nivou s listového těsta niva v listkovém těstě