Meruňkový džem s rýmovníkem

Suroviny

1500 g meruněk
600 g cukru (nebo stevie)
4 snítky rýmovníku
šťáva ze dvou citronů
(nebo 2 lžičky kyseliny citronové)

Postup přípravy receptu

  1. Meruňky omyjeme, osušíme, vypeckujeme a nakrájíme na menší kousky. Prosypeme je cukrem a necháme chvíli stát. Směs zahříváme, přidáme malinko vody a přivedeme k varu.

  2. Rýmovník nasekáme nadrobno a přidáme k meruňkám.

  3. Pokud bychom ale chtěli jen džem provonět, pak snítky bylinek svážeme nití, vložíme k ovoci, necháme krátce povařit a vyjmeme.

  4. Džem mícháme cca 20-25 minut. Nakonec vmícháme šťávu z citronu nebo 2 lžičky kyseliny citronové. Hotový džem nalijeme do teplých sklenic, zavíčkujeme a obrátíme dnem vzhůru. Necháme asi hodinu otočené. Pak uložíme do spíže.

Poznámka od kuchařky

Rýmovník je bylinka - mix vůní máty a meduňky a dělá se z něj i výborný sirup a výborný čaj na snížení tlaku, při teplotách apod.

Komentáře k receptu Meruňkový džem s rýmovníkem

Tématické fráze: recept na výborný meruňkový džem meruňkový džem s levandulí recept co s rýmovníkem výborný meruňkový dzem meruňková marmeláda s rýmovníkem meruňkový džem recept rychly merunkovy dzem meruňkový marmeláda dia marmeláda s rýmovníkem rychlý meruňkový džem recept meruňkový džem recept s mátou meruňkový džem rýmovnik marmelada recep marmeláda z rýmovníku pomerančový džem s meduňkou voda s rýmovníkem a citronem marmeláda z z rýmovníku snížení tlaku sirup z rýmovníku co z rymovnikem broskvový extra džem s levandulí