Tapiokový pudink s piškoty, ovocem a čokoládou

Suroviny 2 porce

100 g tapiokových perel
cca 450 ml mléka
javorový sirup/med/agave ...
piškoty
ovoce
hrozinky
čokoláda

Postup přípravy receptu

  1. Tapiokové perly propláchneme ve studené vodě a namočíme v poměru 1 díl perel ku 3 dílům vody. 100 g perel v odměrce je k rysce cca 130-150 ml. Necháme namočené přes noc, nebo od rána do večera.

  2. Poté přilijeme mléko, osladíme a přivedeme k varu. Když pudink zhoustne, povaříme cca 2 minuty.

  3. Do misek dáme piškoty, hrozinky, kousky ovoce, čokoládu nalámanou na kousky, a na to nalijeme tapiokový pudink. Opakujeme znovu vrstvu piškotů, hrozinek, ovoce, čokolády a na to pudink. Pokračujeme, než spotřebujeme veškerý pudink.

  4. Na závěr ozdobíme čokoládou, šlehačkou..., jak kdo má rád. Necháme zchladit, nejlépe několik hodin.

Poznámka od kuchařky

Z tapiokových perel je výborný pudink. Podle návodu na obalu se přidávají 3 díly mléka - já přidávám o něco víc, protože jinak je pudink strašně hustý.

Dá se použít jakékoliv ovoce, měli jsme mandarinky, ananas, meruňky, naposledy hrušky.

Čokoláda se dá dát mléčná, s oříšky..., naposledy jsem vzala mléčnou čokoládu na vaření. Když jsou kousky nakrájené v pudinku a ne jen jako ozdoba nahoře, je to přímo vynikající.

Tento pudink mě naučila moje sestra a je lepší než klasický :-)

Komentáře k receptu Tapiokový pudink s piškoty, ovocem a čokoládou

Tématické fráze: tapiokové perly recepty puding z tapiokových perel pudink z tapiokových perel tapiokové perly recept tapiokova s pudinkem pudink s ovocem a s čokoládou tapiokový puding recept tapiokové perly návod použití tapiokových perel pudink s ovocem a cokoladou tapiokové perly návod k použití tapiokové perly cokoladovy tapiokovy pudink recept na pudink z topiokovych perel pudink z perly tapiokove - navoo mísa s piskoty a cokoladou tapiokovy puding s piskotami pudink s piskoty a javorovym sirupem piskot s cokoladovym pudinkem tapiokové perly návody