Dušená mrkev na sladko

Suroviny

800 g mrkve
1 citron (pomeranč)
cukr dle sladkosti mrkve
sůl
máslo
Na dochucení:
skořice - mletá dle vlastní chuti
vanilkový lusk nebo aroma či vanilkový cukr...
hřebíček

Postup přípravy receptu

  1. Mrkev oloupeme, nastrouháme na hrubém struhadle, dáme do kastrolu, přidáme šťávu a kůru (jen žlutou část!) z celého citronu nebo pomeranče, lžíci másla, špetku soli, cukr a dle chuti skořici, hřebíček nebo dřeň z vanilky. Dusíme doměkka, pokud je třeba, podlijeme troškou vody nebo pomerančovou šťávou (lze použít ovocný džus).

  2. Dušenou mrkev můžeme použít jako náplň palačinek společně s tvarohem, jako náplň kynutých buchet a koláčů s drobenkou, do tvarohových nebo smetanových pohárů... Výborná je i samotná nebo s těstovinami a zakysanou smetanou.

Komentáře k receptu Dušená mrkev na sladko

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: mrkev na sladko mrkev nasladko dučená mrkev na sladko dušená mrkev na na pomerančích mrkev s hřebíčkem recept mrkev na sladko mrken na sladko dušená mrkev s pomerančovou štávou dochuceni mrkve drkev na sladko dušená mrkev hřebíček plácandy s dušenou mrkev dušená mrkev na na buchty náplně do na testoviny na sladko mrkv na sladko mrkev na slatko dusena mrkev na pomerančích top recepty dušená mrkev mrkve na sladko mmrkev na sladko