Rybí polévka s knedlíčky

Suroviny

2 hlavy z kapra, dvě porce od ocasu, rybí odřezky
1 mrkev
celý pepř
sůl
máslo
1 PL hladké mouky
1 cibule
200 g zakysané smetany
petrželka nať

Postup přípravy receptu

  1. Hlavy, rybí porce a odřezky uvaříme v osolené vodě společně s mrkví a několika kuličkami celého pepře. Hotový vývar slejeme přes sítko. Mrkev nastrouháme a přidáme do přecezeného vývaru.

  2. Rybí maso z hlav, rybích porcí a odřezků obereme a umeleme.
    Do umletého masa přidáme vejce, strouhanku, 1 PL zakysané smetany, mletý pepř, sůl, muškátový květ a vše důkladně prohněteme a utvoříme malé kulaté knedlíčky.

  3. Na másle zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli, zaprášíme 1 PL hladké mouky a uděláme světlou jíšku. Jíšku zalijeme scezeným rybím vývarem a cca 5 minut vaříme.
    Do vroucí polévky přidáme knedlíčky a krátce povaříme. Knedlíčky jsou hotové tehdy, když v polévce plavou.
    Nakonec přidáme do polévky zakysanou smetanu, polévku promícháme a ozdobíme petrželkou.

Poznámka od kuchařky

Zdroj receptu - http://www.vranka.cz/rybari/recepty/1129

Autor webu rybí recepty sbírá, má na webu přes 1000 receptů. Jsou zde snad všechny recepty, co byly za posledních 20 let publikovány v rybářských časopisech. A stále recepty doplňuje.

Komentáře k receptu Rybí polévka s knedlíčky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: rybi knedličky do polevky rybí polevka s knedlicky knedlicky do rybi polévky rybí knedlíčky rybí polévka s rybími knedlíčky rybí polévka s knedlíčky do polévky rybí polévka polevkové rybí knedlíčky knedlíčková rybí polévka knedlíčky do polévky rybí polévky rybí recepty polévkové knedlíčky z ryby rybí polevka s knedlíčky top recepty polévky recepty rybí knedlíčky do polévky videorecept rybí polévka s knedlíčkama knedlíčky do polévek rybý knedlíčky do polévky rybi polevka se smetanou a knedlicky