Vinná klobása pečená v troubě (bez tuku)

Dietní recepty Ostatní Doba přípravy: 20 minut 5 názorů

Dietní recepty Ostatní Doba přípravy: 20 minut 5 názorů

Suroviny 2 porce

400 g vinné klobásy
hladká mouka na obalení

Postup přípravy receptu

 1. Klobásu rozdělíme na 2 porce, obalíme v hladké mouce, stočíme a vložíme na skleněnou zapékací misku. Misku není třeba nijak vymazávat tukem. Z klobásy se vypeče dostatek tuku tak, aby se nepřipálila.

 2. Pečeme v předehřáté troubě při teplotě 180º C. Ideální je použít kombinaci grilu a horkého vzduchu. Doba pečení je cca 15–20 minut.

 3. Vinná klobása je dost tučná, ale při tomto způsobu přípravy se hodně tuku vypeče. Tím ovšem zmenší svůj objem a je pak obvykle moc slaná. Proto podáváme s nesolenou bramborovou kaší a zeleninou, dušenou v páře.

Komentáře k receptu Vinná klobása pečená v troubě (bez tuku)

 • Kondor Kondor

  Diky za recept kocko:-*

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  magdalenka: Já je nechám venku z lednice, aby nebyly ledové. Pokud ještě jsou, dám je na chvíli do teplé vody. Pak je osuším a obalím v mouce a smažím na pánvi. Netvrdím, že nikdy nepraskly i tak, ale v 80% opravdu neprasknou:-)

  Odpovědět

 • Kocmax Kocmax(autor receptu)

  magdalenka: Nepraskají, ale nechce to víc než 180 st.

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka

  Jana Dorazinová-Remková: to naozaj pomáha??? Mne raz prasknú, raz neprasknú. Nikdy neviem kedy a prečo.:-8

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já tak obaluji jitrnice a jelita, aby neprasky:-8

  Odpovědět

Tématické fráze: pečená vinná klobása vinná klobása v troubě ve smetaně pečení vinné klobásy vinna klobasa peceni pečená vinná klobása recept vinna klobasa pecena jak upéci vinnou klobásu vinná klobása klobasy v troubě pečená klobása vinná klobása pečená v troubě na smetaně klobasa v troubě vinná klobása pečená v troubě se smetanou recepty na vinnou klobásu pečeme vinnou klobásu recept na pečenou vinnou klobásu vinná klobása pečená se smetanou pečena vina klobasa vinná klobása klobása recepty doba pečení vinné klobásy