Zapékané pečivo se sýrovo-paprikovou směsí

Suroviny

Množství dle počtu strávníků:
starší rohlíky, housky, veka
tvrdý sýr (Gouda, Eidam)
červená paprika
mletá paprika - sladká nebo pálivá, dle chuti
1-2 rozšlehaná vejce
uzenina dle chuti (salámy, slanina, klobása)

Postup přípravy receptu

 1. Uvedu orientační množství, pro cca 3 osoby: zhruba na 200 g strouhaného sýru smícháme s jednou očištěnou nastrouhanou paprikou, mletou paprikou dle chuti + cca 100 gramů nastrouhané uzeniny, přidáme 1-2 vejce a zamícháme. Nesolíme, sýr i uzenina jsou slané dost, můžeme opepřit nebo přidat bylinky dle chuti.
  Pokud chceme pokrm bezmasý, uzeninu vynecháme.

 2. Starší rohlíky, housky... prokrojíme a naneseme na ně vrstvu sýrové směsi. Pak pečivo naskládáme na plech, těsně vedle sebe, aby se nekolébalo a náplň při pečení nestékala. Plech s pečivem vložíme do předehřáté trouby na 180 °C a zapečeme do změknutí náplně - vše ze směsi se spojí dohromady.

 3. Podáváme ihned po vytažení z trouby, se zeleninovým salátem nebo čerstvou zeleninou.

Poznámka od kuchařky

Rychlé, velmi jedlé, syté.

Komentáře k receptu Zapékané pečivo se sýrovo-paprikovou směsí

 • recepty73 recepty73 (autor receptu)

  MamlajdaD: ...děkuji:-K:-K:-K ...je to takový "multifunkční" základ, do kterého se dá se přidat téměř vše CDD;-)

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD

  recepty73: Mám velice ráda takovéto receptíky, jsou vždy moc chutné a navíc člověk snadno spotřebuje některé potraviny z ledničky. ;-):-8 Dělávala jsem dětem zapečené (půlené) housky, které jsem jen malinko pomázla máslem a na ně nakladla kolečka klobásy nebo jiné uzeniny, plátky vajíčka, okurky, rajčete apod., zasypala strouhaným sýrem nebo jsem dala sýr plátkový. A vždycky to bylo moc jedlé. Až koupím olomoucké tvarůžky, tak je přidám do nastrouhaného sýra a udělám si sýrovo-paprikovou směs podle vás (skoro - jen s přidáním těch tvarglí, mám ta ně chuť ;-):-8). Prima recept! :-K:-K:-K

  Odpovědět