Jablečná buchta s ořechy a rozinkami

Suroviny 12 porcí

900 g hrubě nastrouhaných jablek
300 g krupicového cukru
1 vanilkový cukr
6 vajec
špetka soli do sněhu
150 g másla nebo jiného tuku např. Hera
360 g hrubé mouky
1,5 ks prášku do pečiva
1,5 lžičky mleté skořice - nebo dle chuti
80 g rozinek
80 g vlašských ořechů

Postup přípravy receptu

 1. Krupicový cukr, vanilkový cukr a žloutky třeme do hustější bělavé pěny. Přidáme skořici dle chuti, rozpuštěný a zchladlý tuk, následně vmícháme hrubou mouku smíchanou s práškem do pečiva a pevný sníh z bílků ušlehaný se špetičkou soli. Těsto pak ve větší míse lehce smícháme s jablky, rozinkami a hrubě nasekanými ořechy. Nejlépe to jde rukou. Rozinek i ořechů můžeme dát o trošku více.

 2. Těsto vylijeme na hluboký plech s okraji vyložený papírem na pečení, povrch uhladíme, vložíme do předehřáté trouby a zvolna upečeme.

Poznámka od kuchařky

Použila jsem hluboký plech s okraji o rozměrech 42 x 32 cm. Místo papíru na pečení se může plech vymazat tukem a vysypat hrubou moukou.

Množství cukru můžeme upravit podle druhu jablek, jestli jsou sladší nebo kyselejší. Tak můžeme cukr buď přidat, nebo ještě trochu ubrat.

Tuto buchtu většinou peču při nadúrodě jablek. Vydrží delší dobu vláčná.

Komentáře k receptu Jablečná buchta s ořechy a rozinkami

 • Merylas Merylas (autorka receptu)

  Koubkova: Jiřinko, děkuji za info, jsem ráda. :-K

  Odpovědět

 • Koubkova Koubkova

  Včera jsem pekla na oslavu a také jsem sklidila pochvalu :-K

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (autorka receptu)

  zlatovlaska: Děkuji, jsem ráda, že recept nezklamal. :-K

  Odpovědět

 • zlatovlaska zlatovlaska

  Dělala jsem do práce, protože jsem slavila svátek. Tato buchta zase slavila ohromný úspěch. Byla skoro hned pryč a kolegyně hned chtěly recept. :-K Buchta je vláčná, voní skořicí a je opravdu moc dobrá. Jen cukru jsem dala 200g. :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: ořechová buchta jablečná buchta s ořechy jablečná buchta ořechová buchta s jablky ořechovo jablečná buchta buchta s jablky buchta s jablky a ořechy buchta s jablky a rozinkami buchta s rozinkami buchta s jablkama a rozinkami ořecho jablečná buchta buchta s ořechy a jablky jabkovo ořechová buchta ořechovojablečná buchta ořechovojablečná buchta s jablky jablková buchta s ořechy a rozinkami jablecna buchta recept buchta s ořechy ořechové buchta s jablky buchta jablečna