Kynuté rohlíčky s ořechy a rozinkami

Suroviny asi 50 ks

800 g polohrubé mouky
6 dl mléka
1 kostka droždí
2 žloutky
2 lžíce tuku (máslo, sádlo, Hera,...)
2 lžíce cukru
špetka soli
olej
nahrubo nasekané vlašské ořechy
rozinky

Postup přípravy receptu

  1. V 250 ml vlažného oslazeného mléka necháme vzejít kvasnice, ve zbytku teplého mléka necháme povolit tuk.

  2. Do zadělávací mísy dáme všechny ingredience na kynuté těsto /mouku, kvásek, mléko s tukem, žloutky a špetkou soli/. Vypracujeme těsto a necháme kynout na teplém místě. Po půl hodině můžeme těsto přemíchat.

  3. Na pomoučený vál z těsta uděláme hromádky, které vytáhneme do válečku a jemně prsty roztlačíme do šířky, aby válečky byly placaté.

  4. Na ně klademe rozinky s ořechy a pak začneme těsto rolovat a zároveň roztahovat do šířky.

  5. Srolované těsto do válečku přeneseme na vymazaný plech a vytvoříme rohlíček. Necháme chvilku odpočinout, pomažeme olejem a plech vložíme do vyhřáté trouby.

  6. Pečeme při 230 st. asi 20 minut.

  7. Hotové pocukrujeme.

Komentáře k receptu Kynuté rohlíčky s ořechy a rozinkami

Tématické fráze: kynuté rohlíčky kynuté ořechové rohlíčky ořechové rohlíčky rohlíčky s ořechy kynuté plněné rohlíčky ořechové rohlíčky z kynutého těsta rohlíčky kynuté rohlíčky plněné ořechy ořechové rohlíčky kynuté rohlíčky z kynutého těsta jak rolovat rohlíčky plnene rohlicky s orechama bratislavské ořechové rohlíčky recept recept na kynute ořechové rohlíčky rohicky s orechy kynuté těsto na rohlíčky sladké kynuté rohlíčky ořechové kynuté rohlíčky kynuté těsto na ořechové rohlíčky jak rolovat rohlíčky kynutého těsta