Vynikající mramorová velká bábovka

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 70 minut 0 názorů

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 70 minut 0 názorů

Suroviny 13 porcí

1 Hera
5 vajec
35 dkg moučkového cukru
40 dkg polohrubé mouky
1/8 l mléka
1 kyřící prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
3 lžíce rumu
1 rovná lžíce kakaa

Postup přípravy receptu

  1. Troubu zapneme na165 stupňů. Formu vymažeme tukem vysypeme polohrubou moukou. Do jedné mísy dáme bílky, které ušleháme do tuhého sněhu. Do druhé mísy dáme žloutky, povolenou Heru, rum, vanilkový cukr, moučkový cukr a ušleháme do nadýchaného krému. Do krému pak střídavě přidáváme mléko a polohrubou mouku s kypřícím práškem a 1/4 ušlehaného sněhu. Nakonec lehce vmícháme zbytek sněhu.

  2. Do hrnku oddělíme část těsta a vmícháme do něj kakao. Světlé těsto dáme do formy a trochu ho ponecháme na zakrytí kakaového těsta, které lžící opatrně poklademe a vnoříme do těsta dokola po celé bábovce.
    Oběma rukama uchopíme formu a lehce s ní zatřeseme na obě strany. Tmavé těsto opatně zakryjeme zbytkem světlého těsta a dáme péci na 55 minut do trouby. Jestli je hotová, zjistíme pomocí špejle, na kterou se nesmí těsto lepit.

  3. Hotovou bábovku necháme vychladnout a pocukrujeme moučkovým cukrem.

Komentáře k receptu Vynikající mramorová velká bábovka

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: babovka od babicky recepty od babičky bábovka recept velká bábovka bábovky recept babičky bábovka recept na vynikající bábovku recepty na bábovku bábovka recept bábovka od babičky cz bábovka jak od babičky mramorová bábovka od babičky dáme jídlo praha vynikajici hrnkova babovka vynikající bábovka recept babovka od babicky hera babička bábovka recepty babičky babovka babovky recepty od babicky babicka recepty