Salát z matjesů - starý německý recept (výborný)

Suroviny

5-6 matjesů (nebo slanečků, které ale pečlivě očistíme od kostiček)
1 veliká cibule
2-3 sladkokyselé okurky
2 dobře uvařené středně velké mrkve
1 kelímek sladké smetany ke šlehání (nebo kysané smetany)
8-10 kuliček pepře
4 celá nová koření
2 větší bobkové listy

Postup přípravy receptu

 1. Matjesy nakrájíme na menší kousky - nudličky, okurky a mrkev na půlkolečka, cibuli na čtvrtkolečka. Vše v misce důkladně promícháme a spojíme smetanou ke šlehání nebo zakysankou.

 2. Do vhodné nádoby (já používám velkou zavařovací sklenici) na dno vložíme polovinu koření, na to dáme polovinu promíchaného salátu, pak zbylé koření a druhou půlku salátu. Necháme několik dní uležet v lednici (nejméně 48 hodin).

Poznámka od kuchařky

Komu se nezdá šlehačka nebo zakysanka do rybího salátu vhodná, ujišťuji, že to právě dělá z tohoto salátku náramnou lahůdku. Někdy přidávám i na jemné nudličky nakrájenou půlku (oloupaného) jablka. Přeji dobrou chuť.

Komentáře k receptu Salát z matjesů - starý německý recept (výborný)

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  magdalenka: :-D:-D:-D:-D Nakrájala som ju surovú. ;-):-D:-D:-D

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  tejaja: ako si zvládla tú mrkvu???:-8

  Odpovědět

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  MamlajdaD: :-K;-)

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD (autorka receptu)

  Tejaja: Jé, Terezko, zase krásné překvapení!:-D:-K Jsem moc ráda, že chutnalo, a moc ráda, že jsi mi tam dala fotografii. ;-) :-D Ani nevím, z čeho mám větší radost.:-8 Ten recept jsem kdysi dostala od jedné staré paní, byla německé národnosti a nikdo mne nevymluví, že Němci ryby umějí moc dobře udělat. Jinak si o ostatní Německé kuchyni a receptech nemyslím nic zvláštního, ale ryby, to jo, ty jsou u nich na úrovni. No oni mají moře, takže se zpracování a recepty časem rozšířily po cele zemi. ;-):-) Ještě jednou moc děkuji za ty fotografie<3 :-K a jsem šťastná, že recept nezklamal a chutnalo. :yes::-K:-D Moc zdravím a přeji krásné dny bez horúčav (ale tady je máme taky:-():yes::-):-K

  Odpovědět

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Je to skvelé, magdalenka má pravdu. :-):yes: Teraz v tých horúčavách, čo u nás sú, žijem našalátoch. A tento je nielen výboerný, ale krásne osviežujúci. Použila som kyslú smotanu, zdala sa mi lepšia. :-)Mala som ho v chladničke 2,5 dňa, viac som nevydržala. Ale stačilo, chute sú pekne prepojené. Díky za recept. ;-):yes:

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD (autorka receptu)

  magdalenka: Děkuji!:-)

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Bude to skvelé, ja o tom nepochybujem. :-K

  Odpovědět

Tématické fráze: salát z matjesů rybí salát z matjesů salát z matejsů recept na rybí matjesy nemecky rybi salát salát z matjesů s cibulí salát z matesy rybi salat recept z matjesů matjesy salát salát z matjesů recept matesy recept matesy recept na salat saláty s matesů recept salat z matesu recept z matjesu recept rybi matesy salát s matjesy salát s matesy rybí salát. z matjesu rybi salat z matesu