Nepečené piškotové plněné košíčky

Moučníky Nepečené a mražené Doba přípravy: 35 minut - ztuhnutí a dodělání druhý den 2 názory

Moučníky Nepečené a mražené Doba přípravy: 35 minut - ztuhnutí a dodělání druhý den 2 názory

Suroviny 17 košíčků - podle velikosti formiček

250 g piškotů
pár kapek rumové tresti
150 g másla
2 bílky
10 g moučkového cukru
Náplň:
250 ml mléka
3 vrchovaté lžičky hladké mouky
1 žloutek
1 vanilkový cukr
1 čokoláda na vaření
250 g másla
150 g moučkového cukru
Dokončení:
25 g másla
50 g čokolády na vaření
kokos
mleté ořechy

Postup přípravy receptu

  1. Z bílků a cukru ušleháme sníh, nad párou šleháme, až je hustý, vláčný a lesklý. Pak ho mícháme do vychladnutí. Máslo rozehřejeme a necháme vychladnout. Rozmixujeme piškoty, dáme do mísy, přidáme máslo, rumovou tresť, sníh a uděláme těsto, ze kterého děláme kuličky podle počtu formiček.

  2. Dáme vždy tři formičky kousek od sebe, dáme přes ně pruh fólie. Do každé formičky dáme kuličku, promáčkneme, rozstřihneme je od sebe a každou vymačkáme, takže levým palcem tlačíme do strany a zároveň pravým bříškem palcem tlačíme těstíčko do formičky, abychom měli přes půl cm široký, rovný okraj na vrchu. Neděláme je tenké jak z těsta, ale jako vypadají upečené košíčky, tyhle nenabydou. Dáme je na tác do druhého dne ztuhnout.

  3. Do hrnku nalijeme polovinu mléka a pomalu zahříváme s nalámanou čokoládou na kousky a přiléváme zbylé mléko, které jsme rozšlehali s vanilkovým cukrem a hladkou moukou. Uvaříme hustou kaši a necháme vychladnout, buď na ni dáme fólii, nebo mícháme do vystydnutí, nesmí se vytvořit škraloup. V robotu šleháme máslo s cukrem, po lžičkách přidáváme studenou kaši a vyšleháme.

  4. Košíčky vyndáme pomocí fólie ven z formiček a vrch lehce smočíme v čokoládě, část pak v kokosu a nastrouhaných oříšcích. Zbylou čokoládu rozdělíme na dvě části, do jedné dáme kokos, do druhé oříšky a dáme do košíčků na dno. Naposledy je naplníme krémem. Uchováváme je v lednici.

Poznámka od kuchařky

Plním je také šlehačkou, jak bílou, tak pařížskou a různými tvarohovými krémy.

Komentáře k receptu Nepečené piškotové plněné košíčky