Bůčkový výpek na chleby

Vepřové maso Doba přípravy: asi 100 minut 7 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: asi 100 minut 7 názorů

Suroviny Záleží na tom, kolik si kdo namaže.

1 kg prorostlého vepřového boku i s kůží
1 velká cibule
5 stroužků česneku
sůl, pepř a kmín, jak kdo má rád

Postup přípravy receptu

 1. Přišel Vojtíšek a povídá: Dědo, máme ještě to dobrý na chleba, jak se peklo maso? Kloučku, už jste to snědli. Ale děda nelenil, vzal kus boku, nakrájel na kostky. Kosti očistil, přidal do kastrolu spolu s nekrájenou cibulí a česnekem, jo, jo, trošku nasekat. Dále přidal kmín, pepř a sůl. Podlil vodou a šup do pece (trouby). Pekl, aby se sádlo vyškvařilo, to odlil a kastrol vrátil do trouby, aby se maso dopeklo. Kosti děda okousal a vyhodil, k masu přidal slité sádlo a tyčovým mixérem dokončil. Mixnul to nahrubo i s těmi pečenými kůžemi.

 2. Vojtíšek, odborník na dobroty: Dědo, co tu voní? A už mazal chleba, k tomu hrnek čaje. Někdo dá na vršek ještě hořčici a třeba i čerstvou cibuli pěkně ozdobit, taťka si přidá i něco ostřejšího a ham ham.

Poznámka od kuchařky

Připomnělo mi to moje dětská léta. Venku sněhu po kolena, teploměr hluboko v mínusu, my okolo stolu a babička maže chleby a vaří čaj. To byly naše večeře. Mazané chleby s babiččinými dobrotami. Za to jí musím poděkovat do nebíčka.

Komentáře k receptu Bůčkový výpek na chleby

 • juannita juannita

  :-) Krása, dobrůtku od pečeně odmalička miluju, ale nenapadlo mě ji upéct takhle, moc děkuji a ukládám si a jdu do toho. <3<3

  Odpovědět

 • juannita juannita

  jan.alois: :yes:<3

  Odpovědět

 • jan.alois jan.alois(autor receptu)

  Eja57: Vojtíšek je vděčný strávník ,Hlavně když to voní masem. Nikdy nezapomene říci ,dědo máš to dobrý ,když odchází od oběda. Tento týden mě bude mít ještě raději. V sobotu budou kuřecí restované kousky s penne a omáčkou z gorgonzoly . Verča také ale ta zobe jako vrabec stále se ptá to musím všechno a uhádá půlku. <3, Tak jí podle toho nandávám. ;-)

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57(moderátorka)

  Jsem ráda, že nejsem sama koho recept potěšil...já Vojtíška úplně vidím jak dlabe:-K

  Odpovědět

 • Marybar Marybar

 • magdalenka magdalenka

  Krásne. Ďakujem.

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57(moderátorka)