Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vepřové maso umožňuje připravit mnoho chutných a zajímavých pokrmů

Vepřové maso umožňuje připravit mnoho chutných a zajímavých pokrmů

Vepřové maso je jedním z nejběžněji konzumovaných druhů masa po celém světě a hraje klíčovou roli v mnoha kulinářských tradicích. Má výraznou chuť a je zdrojem bílkovin, vitamínů (zejména vitamínu B) a minerálů. Jeho variabilita a všestrannost umožňují připravit mnoho chutných pokrmů. Co se týče různých částí, jako je panenka, kýta, plec, koleno, žebra, kotleta i krkovice, každá z nich se hodí na trochu jiné využití v kuchyni. 

Různé metody přípravy vepřového masa 

Vepřové maso je velmi variabilní, co se týče přípravy. Můžete ho grilovat (nejčastěji krkovice), udit (především zpracované produkty), péct v troubě (koleno, výpečky), dusit (nejoblíbenější je dušení ve vlastní šťávě) nebo smažit (především vepřové řízky). Kromě čerstvého masa se vepřové maso zpracovává na různé uzeniny, jako jsou slanina, klobásy, šunky, konzervy a další produkty.

Oblíbené recepty z vepřového masa 

Velkou výhodou je, že podle druhu přípravy můžete kombinovat vepřové maso s rýží, těstovinami, bramborami i knedlíky. Mezi nejoblíbenější pokrmy z vepřového masa patří zejména řízky (klasické i holandské), guláš, pečené koleno, výpečky, různé varianty dušeného vepřového masa (na kmíně, na žampionech/houbách atd.), pečená, uzená či grilovaná žebírka a spoustu dalších. 

 

Více

1 2 3 4 5 6

Další témata

Další recepty