Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Hrníčkové recepty jsou báječné a rychlé, bez nutnosti vážení na gramy a naprosto ideální pro hospodyňky, které začínají s vařením. Hrníčkově nejčastěji pečeme moučníky, bábovky, koláče a výjimkou není ani chleba.

Každý jsme zažili situaci, když se nám nahlásí nečekaná návštěva a potřebujeme rychle jednoduchý moučník na plech, kterým bychom návštěvu pohostili. Máme pro vás inspiraci na moučníky bez vážení jen za pomoci klasického hrníčku.

1/15

  1 z 15

  Andělsky nadýchaný perník

  Andělsky nadýchaný perník Video

  Perník je chutný a velmi rychlý moučník díky tomu, že stačí jednoduše smíchat všechny ingredience dohromady a upéct v troubě. Tento recept je obohacený o sladká povidla a ořechy. Povrch můžeme potřít marmeládou nebo polít čokoládovou polevou.

  2 z 15

  Bábovka z podmáslí

  Bábovka z podmáslí Video

  Bábovka je tradiční a velmi jednoduchý moučník, který často pečeme ať už pouze pro rodinu k odpolední kávě, tak i jako občerstvení pro návštěvu. Tato bábovka je díky podmáslí vláčná a nadýchaná. S kakaem můžeme připravit efektní mramorování.

  4 z 15

  Rychlořezy s jogurtovo-pudinkovým krémem

  Rychlořezy s jogurtovo-pudinkovým krémem Video

  Tyto vláčné kakaové řezy jsou báječné díky tomu, že použité suroviny máme běžně doma. Voňavé kakaové těsto potřeme osvěžujícím krémem z jogurtu a pudinku se zašlehaným máslem. Výsledné řezy posypeme kakaem a necháme ztuhnout v lednici.

  7 z 15

  Mokrá kokosová buchta

  Mokrá kokosová buchta Video

  Kokosová buchta, známá také pod názvem řezy raffaello, chutná a voní báječně po kokosu a díky smetaně je neuvěřitelně vláčná. Na tuto dobrotu vám postačí pouze několik základních surovin a během několika málo minut pečení je buchta na světě.

  8 z 15

  Vláčný makovec-makovník

  Vláčný makovec-makovník Video

  Mák je báječná surovina, která se skvěle hodí do moučníků. Oblíbený makovec je vláčný díky nastrouhaným jablkům, a zároveň dokonale navoněný citrónovou kůrou i skořicí. Upéct jej můžeme na plechu a také ve formě na bábovku. Na závěr povrch přeléváme citrónovou polevou.

  10 z 15

  Čokoládovo-banánové muffiny

  Čokoládovo-banánové muffiny Video

  Muffiny jsou velmi rychlým moučníkem, který můžeme připravit se spoustou příchutí. Jsou báječné jako svačinka na cesty i jako sladká tečka k odpolední kávě. Na tento recept využíváme opravdu zralé banány, které dodají těstu sladkost a také vláčnost.

  11 z 15

  Hrníčkový beránek s Margotkou

  Hrníčkový beránek s Margotkou Video

  Blíží se svátky jara a k nim neodmyslitelně patří také pečení beránka. I tento velikonoční symbol můžeme připravit jednoduše bez vážení, jen za pomoci hrníčku. Beránkovi uvážeme barevnou mašli a posypeme ho mletým cukrem či nazdobíme bílým sněhem.

  12 z 15

  Cuketové brownies

  Cuketové brownies

  Brownies je lahodná buchta, která má plnou čokoládovo-kakaovou chuť. Uvnitř je vláčná i díky přidané nastrouhané cuketě a povrch je upečený dokřupava. Do těsta můžeme přidat ořechy či ovoce, které těsto báječně ochutí a také provoní.

  13 z 15

  Míša řezy

  Míša řezy

  Míša řezy jsou hned po bublanině velmi milovaný a rychlý moučník, se kterým si zavzpomínáme na dětství. Nadýchané kakaové těsto je potřené vysokou vrstvou  sladkého tvarohového krému a ukryté pod pořádnou vrstvou čokoládové polevy.

  14 z 15

  Donuts

  Donuts Video

  Donuty se připravují ze stejného těsta jako koblihy, pouze jsou vytvarované do kroužku s otvorem uprostřed. Tento americký dezert je velmi rychlý na přípravu, zdobíme ho podle naší fantazie báječnou polevou a sypeme cukrovým zdobením.

  15 z 15

  Mrkvový dort

  Mrkvový dort Video

  Mrkvový dort je hitem posledních let, moučník je jemný a přirozeně sladký po přidané nastrouhané mrkvi. Ve šťavnatém korpusu příjemně křupou nasekané ořechy a dort voní báječně po skořici. Můžeme ho také rozříznout a naplnit svěžím krémem.

1/15

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více