Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Plněné ořechy jsou oblíbené krémové cukroví. Začátečníkům poradíme, jak zvládnout těsto i krém na jedničku
Toprecepty.cz

Plněné ořechy mohou být upečené ze světlého nebo kakaového těsta, a naplněné různými krémy. Nejčastěji je plníme krémem karamelovým, čokoládovým nebo vanilkovým. Špičky ořechů obvykle namáčíme v čokoládě.

Plněné ořechy jsou lahodným druhem cukroví, který po rozležení určitě nezůstane opomíjený mezi ostatními cukrovinkami na stole. Potřebujeme na ně typické formičky ořechů.

Jak připravit formičky

Pokud máme plechové formičky, stačí je pouze omýt v teplé vodě a vymazat tukem. Silikonové, pokud jsou nové, po umytí také vymažeme tukem před prvním pečením. Pak už je není potřeba vymazávat.

Jak připravit těsto

Na umíchání těsta si dáme záležet, nejvíce času nám zabere vylupování vlašských ořechů, ale i tuto činnost můžeme urychlit.

  • Těsto na plněné ořechy bývá ořechové a může být světlé nebo s kakaem.
  • Mouku a cukr, případně práškové kakao, prosejeme do mísy. Přidáme nakrájený změklý tuk, mleté nebo strouhané ořechy, vejce nebo žloutky, případně koření, a zpracujeme těsto, které necháme několik dní v chladnu odležet.
  • Pak ho po kouscích vtlačujeme do formiček tak, aby uprostřed zůstal důlek.
  • Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C. Správně upečené ořechy jdou lehce vyklopit. Necháme je vychladnout a odležet do doby, než je budeme plnit.

Dorty, zákusky, ani leckteré vánoční cukroví by se neobešly bez lahodného krém, polevy či náplně. Nejhojněji používané jsou tvarohové krémy, máslové, pudingové, čokoládové, karamelové nebo smetanové.… Podívejte se na všechny krémy, polevy, náplně.

Jak připravit krém do ořechů

Máme více možností, jaký použít krém.

Ořechy s karamelovým krémem

Následující video představuje ořechy plněné karamelovým krémem. Hotové ořechy pocukrujeme nebo ještě namočíme jejich špičky do čokolády. Hravé povahy je mohou dotvořit marcipánem.

 

 

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky