Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 oblíbených rychlých jídel. Tipy na rychlé a chutné obědy, jejichž recepty doplňuje názorné video
Zdroj: Top recepty

Rychlá jídla nám ušetří čas, který můžeme využít jiným a příjemnějším způsobem. Oceníme je, když potřebujeme rychle nasytit hladovou rodinu. Každý z receptů doplňuje názorné video, které vaření ještě více usnadní.

Rychlé vaření šetří čas

Chutné jídlo nemusí mít složitou přípravu a rychlé vaření neznamená, že je jídlo ošizené nebo odbyté. Když je venku krásně a rádi bychom prožili čas s rodinou v přírodě, nemusíme nejprve strávit dlouhý čas u sporáku, abychom připravili dobré jídlo.
  1. Gnocchi s kuřecím masem, špenátem a sýrovo-smetanovou omáčkou
  2. Falešný španělský ptáček
  3. Cikánský řízek
  4. Krkovička z trouby
  5. Kolínkoto
  6. Minutkové kuřecí nudličky
  7. Africké kuře
Gnocchi z bramborového těsta se dají připravit s čímkoliv, naslano i nasladko (třeba s mákem). Osvědčenou a spolehlivou klasikou je smetanová omáčka a čerstvý špenát. Pokrm doplní chutně upravené kuřecí maso nebo sojové nudličky. Pokrm je vydatný a chutný.

2. místo

Ani tentokrát nemusíme stát dlouho u sporáku a výsledek rozhodně nezklame. Při přípravě ptáčků odpadá zdlouhavé a pracné plnění a zatáčení masa. Přesto to chuti výsledného pokrmu neubere a rodina si pochutná. Podáváme s rýží nebo s houskovým knedlíkem.

3. místo

Místo trojobalu pro změnu vyzkoušíme kuřecí nudličky s cibulí v pikantním těstíčku. Lahodné placičky se hodí k rychlému obědu nebo večeři. Obložené čerstvou zeleninou a podávané s novými bramborami, posypanými jemně nakrájenou pažitkou, jsou ideálním jídlem na chalupu.

4. místo

Krkovička je šťavnatá a prorostlá, hodí se na grilování i na pečení v troubě. Podle našeho receptu ji ochutíme česnekem, kečupem a pikantní směsí koření. Upečenou krkovičku podáváme se šťouchanými bramborami a zeleninovým salátem.

5. místo

Těstoviny máme vždy po ruce a rychlá jídla z nich, navzdory jednoduchosti, skvěle chutnají. Kolínkoto je skvělou volbou, když máme těstoviny, kuřecí maso, cibuli a worcestrovou omáčku, a potřebujeme něco rychlého, co spolehlivě zasytí. Pokrm je chutný i druhý den.

6. místo

Kuřecí maso je ideální k přípravě rychlého oběda nebo večeře. Není chuťově výrazné, proto ho ochutíme jinými přísadami a kořením podle libosti. Tentokrát vyzkoušíme jednoduchou marinádu s pórkem a sušeným zázvorem. Podáváme s opékanými bramborami.

7. místo

Tajemný název skrývá exotický recept na kuře, které marinujeme v pomerančové šťávě a koření (kari, chilli a česnek). Do omáčky přidáme kokosové mléko a smetanu. Pokrm výborně chutná s rýží a oceníme ho, když bychom rádi vyzkoušeli něco neobvyklého.

Recepty na rychlá jídla je dobré mít po ruce a stejně tak některé trvanlivé suroviny se hodí nakoupit do zásoby, abychom po nich mohli sáhnout, když bude potřeba. Uvařeno pak budeme mít během chvilky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky