Ořechové kornoutky

Suroviny

300 g mletých ořechů
200 g cukr moučka
1 vejce
2 lžíce rumu
cukr na podsypávání
Na krém:
100 g másla
50 g čokolády

Postup přípravy receptu

 1. Vše spojíme v těsto, vyválíme na 2 mm silný plát, podsypáváme cukrem a vykrajujeme čtverečky asi tak 7x7 cm.

 2. Čtverečky obtočíme na formičky kornoutků (nemáme-li kovové, můžeme si je sešít z tuhého papíru) nebo spojíme dva růžky na trubičkách na kremrole a dělejte šátečky. Necháme asi 2 dny sušit u topení.

 3. Když vyschnou, sundáme je z formiček a plníme čokoládovým krémem. Špičky nebo růžky máčíme do čokolády. Na krém vyšleháme máslo s nahřátou čokoládou.

Komentáře k receptu Ořechové kornoutky

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  Dobrý den, kornoutky vypadají krásně, ale vadí mi to vejce :-O, když je to nepečené.

  Odpovědět

 • anna anna(neregistrovaná)

  krasne kornutky idem odskusat:-))

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Ivaver: Kornoutky balené po 3 jsou dost velké. Tady jsou použity zdobící špičky, které se vkládají do látkového nebo plastového zdobícího sáčku. Pokud si je budete kupovat, vybírejte takové, které mají špičku pokud možno bez zářezů, nebo mají zářezů jen málo. Dělejte "těsto" z poloviční dávky, abyste jich tolik nepotřebovali a až uschnou, znovu použijte na druhou část.

  Odpovědět

 • Ivaver Ivaver(neregistrovaný)

  Dobrý den, kornoutky vypadají úžasně. Ráda bych je zkusila, ale nemám na to formičky. Na netu jsem našla jen větší v sadě po třech. Poradíte mi prosím, kde by se daly sehnat tyhle malé kornoutky v sadě alespoň po 20-30ks?
  Děkuji

  Odpovědět

 • pavlinka a maminka pavlinka a maminka(neregistrovaná)

  ahoj tady pavlinka a maminka tohle cukroví je velmi dobrý je skoro mé nejoblíbenější.

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  a.d.e.a: Dají se jíst hned, nebo za týden, kdykoliv. Nejsou tvrdé, nepotřebují změknout, ani se nepromáčí. Trvanlivost se odvíjí jen od trvanlivosti másla v krému.

  Odpovědět

 • a.d.e.a a.d.e.a

  Po naplněním krémem jsou hnedka měkké? Nebo je musíme nechat ještě několik dni odležet? :-p

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  A.d.e.a, toto cukroví peču na oslavy během roku, pro mě to není vánoční pečivo.

  Odpovědět

 • a.d.e.a a.d.e.a

  Inspirace na Vánoce je nádherná. Už teď se těším.

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Lucie, ten komentář tady přibyl ještě v době, kdy se tady známkovalo jako ve škole. To už je ale minulost. Já osobně nemám s kritikou žádné problémy, jsem naprostý amatér a ráda se přiučím. Každý tady - i ty - máš možnost svůj výrobek vyfotit a jít se svojí kůží na trh.

  Odpovědět

 • Lucie Lucie(neregistrovaný)

  kornoutky jsou hezký. ale polemizovat o tom, proč dá někdo špatnou známku je trochu praštěný, ne? jako se líbí mi, jinému se líbit nemusí. nikdo není povinen to zdůvodňovat, nebo vysvětlovat.
  třeba umí udělat krásnější, to nikoho nenapadlo? :-p

  Odpovědět

 • Daduli Daduli

  Vypadá to velmi dobře posílám bodík.Si šikulka.;-)

  Odpovědět

 • Jenny Jenny

  paráda :-)):yes:

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Dooga, sušička mi připadá zbytečná. Stačí udělat i den předem, záleží na tom, jak silně jsou vyválené. Já je dám sušit na plech a ten dám nahoru na skříň, aby to nepřekáželo. Pokud je v místnosti teplo, druhý den jsou zaschlé. Aby byla jistota, že půjdou dobře sundat, tak asi v polovině sušení formičkou uvnitř lehce pootočím . Kdyby se to náhodou přilepilo, můžu to sundat a poopravit, ale většinou to jde dobře sundat. Nemusí to být suché na kost, stačí když po sundání s formičky drží tvar a krém uvnitř. Navíc, pokud namočíte konce do čokolády tak ta to taky zpevní.

  Odpovědět

 • Dooga Dooga

  Hellu, myslíš, že by schnutí šlo urychlit v sušičce na ovoce?

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: kornoutky recept kornoutky vánoční cukroví kornoutky kornoutky cukroví cukroví kornoutky vánoční kornoutky medové kornoutky medové kornoutky recept recept na kornoutky kornoutky se sněhem nepečené kornoutky kornoutky plněné sněhem vanocni cukroví fotogalerie vánoční trubičky recept kornoutky krem do kornoutku fotogalerie vánočního cukroví vánoční cukroví medové kornoutky formičky na kornoutky formičky na kornoutky recept kornoutky