Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přemýšlíte, co dát dětem do mikulášského balíčku? Ať už to bude mlsání, nebo zdravá nadílka, máme pro vás hned několik tipů
Zdroj: Toprecepty

Pro některé děti je to výzva, jak vydržet bez zlobení, pro další, jak se v krátkém čase naučit básničku. Všechny se ale těší na totéž, na mikulášskou nadílku. Poradíme vám, čím děti překvapit a jak připravit originální balíček.

Svátek svatého Mikuláše je 6. prosince, ale již v předvečer 5. prosince se ulice zaplní lidmi v kostýmu anděla, čerta a Mikuláše. Na děti v tento den čeká mikulášská nadílka jako odměna za to, že nás celý rok nezlobily. Každoročně jistě přemýšlíte, čím je potěšit a co do balíčků schovat, a proto jsme si pro vás připravili mikulášskou inspiraci

Co sladkého připravit do balíčku 

Sladkosti jsou nejen pro děti velkým lákadlem. Pokud nechcete utrácet spoustu peněz za čokoládové postavičky a sladkosti z obchodu, vyzkoušejte několik našich osvědčených tipů

  1. Čokoládové bonbony​​​​​​: K této pochoutce potřebujete formičky na pralinky, do kterých nalijete směs rozpuštěné čokolády s tukem a nakrájených sušených brusinek a višní
  2. Želé bonbony: Z ovocné šťávy, cukru a želatiny, připravíte poměrně snadno domácí ovocné bonbony. Vypadají skvěle a chutnají ještě lépe. 
  3. Domácí brumíci: Děti je milují a vy je teď můžete udělat i doma. Těsto nalijeme do medvědích formiček a následně můžeme plnit oblíbenou náplní, přidat kakao nebo oříšky. 
  4. Máslové sušenky: Velmi jednoduchý recept, jen máslo, mouka a cukr. Výsledkem jsou vynikající sušenky, které můžete ozdobit tematickým válečkem a po upečení obalit ve skořicovém cukru. 
  5. Čertí perníky: Tyto perníčky potěší a zaručeně budou i chutnat. Z oblíbeného perníkového těsta vykrojíte čerty, které ozdobíte bílkovou polevou. 

Co zdravého přidat do balíčku 

Rádi byste připravili balíček, který nebude plný cukru a čokolád? Máme pro vás několik receptů, které jsou chutné a zároveň zdravé a výživné

  1. Raw kuličky: Nepečené kuličky z datlové pasty a ořechů, zasytí, jsou bez cukru a přitom velmi dobré. Můžete obalit v kakau a i zamrazit, kde vydrží klidně měsíc
  2. Jablečná nutella: Děti nutellu milují! Na snídani, do kaší, na lívance, i jen tak na lžičku. Vyzkoušejte připravit tuto svěží nutellu z jablek, kakaa a čokolády na vaření. 
  3. Domácí müsli tyčinky: Tyto tyčinky jsou bez cukru a mouky. Jen z ovesných vloček a sušeného ovoce. Celou směs dosladí banán a jablko. Je to daleko chutnější a levnější varianta kupovaných tyčinek. 
  4. Pražené mandle: Opražené na másle s trochou soli představují výbornou vydatnou svačinu a zároveň mlsání. Jak jednou ochutnáte, zamilujete si je a děti také (pro děti od 3 let). 
  5. Sušené ovoce: Dokonale nahradí kupované sladkosti a zároveň je trvanlivé. Nejčastěji sušíme jablka, hrušky, nebo švestky, můžete však vyzkoušet i jiné oblíbené ovoce. 

Čím nadílku ještě doplnit 

Do balíčku můžete přidat také čerstvé ovoce, oříšky, ovocné přesnídávky, ale i domácí pečený čaj, který snadno připravíte podle našeho videa. V zimním období zahřeje a zároveň na děti bude čekat pochoutka v podobě ovoce na dně hrnku. 

Celou inspiraci pochoutek určených pro děti, najdete v našem receptáři

 

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky