Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přemýšlíte, co dát dětem do mikulášského balíčku? Ať už to bude mlsání, nebo zdravá nadílka, máme pro vás hned několik tipů
Toprecepty

Pro některé děti je to výzva, jak vydržet bez zlobení, pro další, jak se v krátkém čase naučit básničku. Všechny se ale těší na totéž, na mikulášskou nadílku. Poradíme vám, čím děti překvapit a jak připravit originální balíček.

Svátek svatého Mikuláše je 6. prosince, ale již v předvečer 5. prosince se ulice zaplní lidmi v kostýmu anděla, čerta a Mikuláše. Na děti v tento den čeká mikulášská nadílka jako odměna za to, že nás celý rok nezlobily. Každoročně jistě přemýšlíte, čím je potěšit a co do balíčků schovat, a proto jsme si pro vás připravili mikulášskou inspiraci

Co sladkého připravit do balíčku 

Sladkosti jsou nejen pro děti velkým lákadlem. Pokud nechcete utrácet spoustu peněz za čokoládové postavičky a sladkosti z obchodu, vyzkoušejte několik našich osvědčených tipů

  1. Čokoládové bonbony​​​​​​: K této pochoutce potřebujete formičky na pralinky, do kterých nalijete směs rozpuštěné čokolády s tukem a nakrájených sušených brusinek a višní
  2. Želé bonbony: Z ovocné šťávy, cukru a želatiny, připravíte poměrně snadno domácí ovocné bonbony. Vypadají skvěle a chutnají ještě lépe. 
  3. Domácí brumíci: Děti je milují a vy je teď můžete udělat i doma. Těsto nalijeme do medvědích formiček a následně můžeme plnit oblíbenou náplní, přidat kakao nebo oříšky. 
  4. Máslové sušenky: Velmi jednoduchý recept, jen máslo, mouka a cukr. Výsledkem jsou vynikající sušenky, které můžete ozdobit tematickým válečkem a po upečení obalit ve skořicovém cukru. 
  5. Čertí perníky: Tyto perníčky potěší a zaručeně budou i chutnat. Z oblíbeného perníkového těsta vykrojíte čerty, které ozdobíte bílkovou polevou. 

Co zdravého přidat do balíčku 

Rádi byste připravili balíček, který nebude plný cukru a čokolád? Máme pro vás několik receptů, které jsou chutné a zároveň zdravé a výživné

  1. Raw kuličky: Nepečené kuličky z datlové pasty a ořechů, zasytí, jsou bez cukru a přitom velmi dobré. Můžete obalit v kakau a i zamrazit, kde vydrží klidně měsíc
  2. Jablečná nutella: Děti nutellu milují! Na snídani, do kaší, na lívance, i jen tak na lžičku. Vyzkoušejte připravit tuto svěží nutellu z jablek, kakaa a čokolády na vaření. 
  3. Domácí müsli tyčinky: Tyto tyčinky jsou bez cukru a mouky. Jen z ovesných vloček a sušeného ovoce. Celou směs dosladí banán a jablko. Je to daleko chutnější a levnější varianta kupovaných tyčinek. 
  4. Pražené mandle: Opražené na másle s trochou soli představují výbornou vydatnou svačinu a zároveň mlsání. Jak jednou ochutnáte, zamilujete si je a děti také (pro děti od 3 let). 
  5. Sušené ovoce: Dokonale nahradí kupované sladkosti a zároveň je trvanlivé. Nejčastěji sušíme jablka, hrušky, nebo švestky, můžete však vyzkoušet i jiné oblíbené ovoce. 

Čím nadílku ještě doplnit 

Do balíčku můžete přidat také čerstvé ovoce, oříšky, ovocné přesnídávky, ale i domácí pečený čaj, který snadno připravíte podle našeho videa. V zimním období zahřeje a zároveň na děti bude čekat pochoutka v podobě ovoce na dně hrnku. 

Celou inspiraci pochoutek určených pro děti, najdete v našem receptáři

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky