Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 receptů na skvělé vánoční košíčky: Přemýšlíte, jakou vybrat náplň? Nechte se inspirovat těmi nejlepšími nápady
Top recepty

Košíčky z našeho přehledu jsou každé jiné, ale něco mají společného. Když je vyložíme na tác s cukrovím, obvykle mizí jako první. A není divu, všechny jsou lákavé na pohled, a hlavně moc dobré.

Košíčky nepatří mezi nejrychlejší druhy cukroví, právě naopak. Nejdříve musíme upéct košíčky z těsta ve formičkách, potom je naplnit a ještě dozdobit. Ale pokud toto cukroví milujete, nebudete litovat námahy.

1. místo

Korpusy na košíčky Izidor upečeme z ořechového těsta, obarveného kakaem. Po vychladnutí je plníme troškou rybízové marmelády, malým kopečkem ořechové náplně a čokoládovým krémem. Dozdobíme čokoládovou polevou.

2. místo

Košíčky z jednoduchého těsta naplníme karamelovou náplní. Na náplň necháme Salko v plechovce 2,5 hodiny vařit na mírno, po vychladnutí ho vyšleháme s máslem do hladkého krému. Košíčky dozdobíme čokoládovou polevou a rozpůlenými mandlemi

3. místo

Žloutkové košíčky po upečení plníme rumovou náplní z mletých ořechů a piškotů. Naplněné košíčky ještě polijeme čokoládou a ozdobíme např. rozinkami, kandovaným ovocem, půlkou vlašského ořechu nebo půlkou mandle.

4. místo

Ovocné košíčky jsou osvěžující a lahodné. Korpus z lineckého těsta je naplněný pudinkovým krémem, ozdobený pěkně barevným ovocem a zalitý dortovým želé.

5. místo

Košíčky s ořechovou náplní nejspíš známe ještě od našich babiček. Na náplň svaříme mléko s cukrem, přidáme nadrcené piškoty, ořechy a trochu rumu. Vychlazenou směsí plníme košíčky, zdobíme je čokoládou a barevnou rýží nebo půlkou vlašského ořechu.

6. místo

Vnitřek korpusu ze žloutkového těsta potřeme čokoládovou polevou, nalijeme malé množství koňaku, a po ztuhnutí nastříkáme čokoládový krém. Povrch dozdobíme čokoládovou polevou.

7. místo

Kokosové košíčky mají korpus upečený z ořechového těsta, naplněné jsou malým množstvím marmelády a kokosovým krémem. Povrch po ztuhnutí máčíme do čokolády a zdobíme např. mletým kokosem.
Věříme, že jste si vybrali tu nejlepší náplň do vašich košíčků. Na závěr přidáváme jako bonus videorecept na punčové košíčky s máslovým krémem, zalité čokoládou a ozdobené půlkou ořechu.

 

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky