Suroviny pro 30
30
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 20 809 kJ / 4 974 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 106,55 g |
| Tuky | 356,46 g |
| Vláknina | 12,30 g |
| Cholesterol | 2,27 g |
| Sodík | 1,13 g |
| Sůl | 3,03 g |
| Sacharidy | 298,03 g |
Postup přípravy
Krok 1: Tento zákusok som piekla včera pre brata, v sobotu oslavuje 60 tku. Ešte sú zákusky v chladničke, zajtra s nimi budem cestovať z východu na juh SK. Pripravila som najprv korpusy. Vajcia s cukrom som vymiešala do peny. Múku, prášok do pečiva, sódu a mak som zmiešala a preosiala do cesta a opatrne vmiešala zľahka do cesta. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Rúru som nechala vyhriať na 180 st C a piekol sa 10 min. pokiaľ sa piekol prvý korpus, pripravila som si cesto aj na druhý a upiekla tak isto ako prvý. Potom som vymiešala vajcia s cukrom do peny, zmiešala som múku, prášok do pečiva a sódu a preosiala som do cesta a opatrne vmiešala a zarovnala. Pokiaľ sa piekol prvý piškótový korpus, pripravila som si cesto aj na ďalší a upiekla podobne ako ten prvý. Všetky korpusy som nechala chladiť na mriežke aj s papierami.
Krok 2: Pripravila som krém. V mlieku som vymiešala zlaté klasy, pridala som vanilkový cukor a uvarila hustú kašu, ktorú som nechala chladiť. Vymiešala som maslo s cukrom do peny, pridávala som po lyžici vychladnutý puding a potom vyšľahala. Napokon som pridala orechový likér. Krém som rozdelila na 3 rovnaké časti a uložila do chladničky stuhnúť.
Krok 3: Na podnos som uložila makový korpus, natrela som ho horúcim marhuľovým lekvárom a tretinou krému. Položila som biely piškótový korpus, natrela som ho horúcim lekvárom a potom natrela druhou polovicou krému. Položila som druhý biely piškótový korpus, natrela som ho horúcim lekvárom a posledným krémom a zakryla makovým korpusom. Na koláč som položila pečiaci papier, dosku na krájanie a 4 kg cukru a uložila do chladničky na noc. Druhý deň som pripravila bielu polevu a poliala som koláč a uložila opäť do chladničky. Krájala som horúcim nožom. Dnes som ho urobila slávnostnejší a vyšľahala som šľahačku 33%, pridala som 1 PL cukor a jeden bal.smetafix, vyšľahala, vložila do cukrárskeho vrecka a ozdobila vrch. Prajem vám dobrú chuť.
Zveřejněno 28. 9. 2018
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Makovo-piškotové řezy s ořechovým likérem
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/AkAj
Moje poznámka
Makovo-piškotové řezy s ořechovým likérem
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/AkAj
Nejnovější recepty
Kuřecí čtvrtky na zelenině z horkovzdušné fritézy
Přidáno před 6 hodinami
Restovaná vepřová játra, volská oka a zeleninový salát
Přidáno před 8 hodinami
Pikantní čočková polévka se zeleninou
Přidáno před 9 hodinami
Zapečený květák s nivou
Přidáno před 10 hodinami
Nejlepší langoše
Přidáno před 10 hodinami
Grilovaná dýně s vůní ořechů
Přidáno před 13 hodinami
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Losos na másle
Kajkajak před 1 hodinou
Chutné vafle
Kolibinka před 2 hodinami
Rajská omáčka
prichystalr před 3 hodinami
Pečená krkovička
[email protected] před 3 hodinami
Tvarohovo-jablková bábovka
Majavcelicka před 5 hodinami
Pečené maso a speciální cibulová omáčka
BinaSa před 5 hodinami
Svíčková na smetaně
JohnyCipera před 8 hodinami
Piškotový korpus
Mish_Ellie před 8 hodinami
Smažené rybí filety s lehkým bramborovým salátem
TondaJ před 9 hodinami
Buchta bez vajec
DenaS před 11 hodinami
Tématické fráze:
makové řezy,
makovoorechove řezy,
recept na makové řezy,
piškotové řezy,
řezy s ořechovým krémem,
makove rezy s ořechy,
řezy s makovou nádivkou,
makove piškotové těsto,
řezy s ořechovým krémem,
řezy s makovou s nádivkou,
makové řezy fotogalerie,
řez makovo-ořechový,
recept na makové řezy,
den a noc - piškotové sk,
piškotové těsto na řezy,
řez s ořechovým korpusem,
top piškotové cesto
Suroviny:
vejce,
cukr krystal,
mouka hladká,
mák,
prášek do pečiva,
soda jedlá,
vejce,
cukr krystal,
mouka hladká,
prášek do pečiva,
soda jedlá,
mléko,
zlatý klas,
cukr vanilkový,
máslo,
likér ořechový,
džem meruňkový,
čokoláda bílá,
máslo,
olej,
smetana
Komentáře (3)