Plněné pečené papričky

srettka Kuchařka: srettka

Drůbeží maso 7 názorů

Suroviny

Kuřecí sekaná podle počtu strávníků
(já pro čtyři beru tu větší, nejlíp od Vodňanského kuřete,je opravdu dobrá, což neznačí reklamu, jen zkušennost)
10 ks Bílé papriky nejlépe slovenské (ty mají tu správnou vůni a chuť, asi 10ks,není to přesné, protože pokaždé jsou jiné, jinak velké, či duté)
pytlík vařené rýže
máslo
sůl
pepř dle potřeby
1 cibule
1 lžíce plnotučné hořčice
koření do mletých mas
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Paprikám odříznu stopky i s kouskem dužiny. Stopku z toho vyloupnu a dužinu s cibulí nakrájím na malé kostičky, přihodím k sekané, rýži dle množství sekané, aby nebylo přerýžováno, k tomu hořčici, koření, sůl.

  2. Naplním papriky a do každé zatlačím malý špalíček másla. Dám do pekáčku, podliji, poházím kousky másla. Když je směsi víc, do rohu pekáče jí dám jen tak.

  3. Peču na 180°C asi 20 minut přiklopené a nakonec odklopím a ještě chvíli jim dám, aby se pěkně zapekly.

  4. Někdy nechám šťávu tak, jak je. Někdy do ní přihodím kostku kuřecí šťávičky. K tomu brambůrky, pěkně ve šťávičce, voňavé po papričkách rozmačkat a baštíme.

    POZNÁMKA: Toto se dá i se žampiony, obdobný postup. Nožky vykroutit, posekat do sekané, okořenit stejně, akorát tu směsku koření dávám houbovou, naplnit kloboučky, kousek másla a na závěr do šťávy kostku houbovou.

Poznámka

Někdo možná odsoudí tu sekanou,není to sice vzor zdravé výživy, ale dobře chutná;o) a tyhle papriky doma milujem

Někdo dělá i z takových těch masitých macatých paprik, ale těm prostě chybí to správné paprikové aroma a není to ve finále ono.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 55 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Plněné pečené papričky

Tématické fráze: plněné papriky sekanou pecene plněné papriky papriky plněné sekanou pečená plněná paprika plněné pečené papriky plněná paprika pečená plněná pečená paprika plněné parriky výživa paprik plněné papričky plněné papriky pečené papriky plněné sekanou a s rýží plněné pečen= papriky pecena sekana nejlepší plněné papriky pečený plněný papriky pecene papriky papričky ze sekane recept papričky ze sekane recept plněné papriky mletým masem pečené v troubě

Zapomněl/a jsem heslo