Plněné pečené papričky

Suroviny

kuřecí sekaná podle počtu strávníků
10 ks bílé papriky nejlépe slovenské (ty mají tu správnou vůni a chuť, asi 10ks,není to přesné, protože pokaždé jsou jiné, jinak velké, či duté)
pytlík vařené rýže
máslo
sůl
pepř dle potřeby
1 cibule
1 lžíce plnotučné hořčice
koření do mletých mas

Postup přípravy receptu

  1. Paprikám odříznu stopky i s kouskem dužiny. Stopku z toho vyloupnu a dužinu s cibulí nakrájím na malé kostičky, přihodím k sekané, rýži dle množství sekané, aby nebylo přerýžováno, k tomu hořčici, koření, sůl.

  2. Naplním papriky a do každé zatlačím malý špalíček másla. Dám do pekáčku, podliji, poházím kousky másla. Když je směsi víc, do rohu pekáče jí dám jen tak.

  3. Peču na 180°C asi 20 minut přiklopené a nakonec odklopím a ještě chvíli jim dám, aby se pěkně zapekly.

  4. Někdy nechám šťávu tak, jak je. Někdy do ní přihodím kostku kuřecí šťávičky. K tomu brambůrky, pěkně ve šťávičce, voňavé po papričkách rozmačkat a baštíme.

    POZNÁMKA: Toto se dá i se žampiony, obdobný postup. Nožky vykroutit, posekat do sekané, okořenit stejně, akorát tu směsku koření dávám houbovou, naplnit kloboučky, kousek másla a na závěr do šťávy kostku houbovou.

Poznámka od kuchařky

Někdo možná odsoudí tu sekanou,není to sice vzor zdravé výživy, ale dobře chutná;o) a tyhle papriky doma milujem

Někdo dělá i z takových těch masitých macatých paprik, ale těm prostě chybí to správné paprikové aroma a není to ve finále ono.

Komentáře k receptu Plněné pečené papričky

Tématické fráze: plněné papriky sekanou pecene plněné papriky papriky plněné sekanou pečená plněná paprika plněné pečené papriky plněná paprika pečená plněná pečená paprika plněné parriky výživa paprik plněné papričky plněné papriky pečené papriky plněné sekanou a s rýží plněné pečen= papriky pecena sekana nejlepší plněné papriky pečený plněný papriky pecene papriky papričky ze sekane recept papričky ze sekane recept plněné papriky mletým masem pečené v troubě