Buráčky - sušenky z burákového (arašídového) másla

Moučníky Drobné pečivo Doba přípravy: 10 min., doba pečení 12 min. 2 názory

Moučníky Drobné pečivo Doba přípravy: 10 min., doba pečení 12 min. 2 názory

Suroviny cca 30ks sušenek

Ingredience:
150 g hladké mouky
1/2 lžičky soli
1 lžičku prášku do pečiva
70  g másla
70  g arašídového másla
110  g krystalového cukru
100  g přírodního krupicového cukru
1 sáček vanilkového cukru
1 vejce

Postup přípravy receptu

  1. Do misky prosijte mouku a sůl s práškem do pečiva. Ve větší míse smíchejte arašídové máslo s máslem a všemi třemi druhy cukru; přidejte vejce. Pak ke směsi vsypte mouku s práškem do pečiva a důkladně míchejte, až se všechny ingredience krásně spojí.

  2. Z těsta vytvořte kuličky o velikosti vlašského ořechu a rozložte je na vymazaný plech tak, aby mezi nimi byly alespoň pěticentimetrové mezery. Každou kuličku mírně stlačte třeba pomoučeným dnem sklenice, ale opravdu jen trošku – pečením se totiž sama ,rozběhne‘ na placičku.

  3. Troubu předehřejte na 190 °C, horkovzdušnou na 170 °C. Sušenky pečte deset až dvanáct minut, dokud nejsou zlatavé. Nenechte se mýlit tím, že jsou na omak ještě měkké. Stačí jim dát pár minut na vychladnutí – nejlépe chvíli na plechu na mřížce a pak ještě na samotné mřížce. Chladnutím se zpevní a budou vláčné a křehké.

Poznámka od kuchařky

dala jsem jen 110 g - půl krystal, půl hnědý + celý sáček vanilínového cukru. Mouku jsou smíchala 100 g hladkou a 50 g celozrnnou špaldovou. Nemají chybu! :-)

Komentáře k receptu Buráčky - sušenky z burákového (arašídového) másla

Tématické fráze: burákové cukroví arašídové máslo pouziti arašidové maslo recepty buchta z arašídového másla buchta z burákového másla pečení z burákového másla arašidové máslo recept cukroví z buráků sušenky cukroví z arašídové máslo sušenky s arašídovým máslem recepty s burakovym maslem cukroví s arašídovým máslem arašídové máslo cukroví arašidové máslo využití arasidove susenky recepty. arašídové máslo recepty s arašídovým máslem arašídové máslo cukroví arašídové máslo