DIA Bábovičky

Dietní recepty DIA Doba přípravy: Asi 50 minut 5 názorů

Dietní recepty DIA Doba přípravy: Asi 50 minut 5 názorů

Suroviny 16 porcí

1,5 tyčinky Dianella Banana
170 g polohrubé mouky
1/2 sáčku kypřícího prášku do pečiva
1 vejce
200 ml smetany ke šlehání
125 ml oleje
25 kapek tekutého dia sladidla (Diafan)
tuk na vymazání báboviček

Postup přípravy receptu

 1. Tyčinky Dianella Banana nastrouháme na hrubém struhadle. Polohrubou mouku prosejeme s práškem do pečiva. Vejce rozšleháme se smetanou a olejem a poté do směsi vmícháme mouku s kypřícím práškem. Nakonec přilejeme sladidlo. přisypeme nastrouhanou hmotu z tyčinek a společně promícháme.

 2. Troubu předehřejeme na 175°C(horkovzdušnou na 155°C). Těsto rozdělíme do tukem vymyzaných teflonových nebo silikonových báboviček, které plníme mírně nad tři čtvrtiny obsahu. Vložíme je do trouby a pečeme asi 25 minut. Hotové bábovičky můžeme po vychladnutí přelít dia čokoládou.

Poznámka od kuchařky

Na jeden kus: 160kcal,670kJ, 2g bílkovin,12g tuků, 13g sacharidů

Komentáře k receptu DIA Bábovičky

 • Zdenka1 Zdenka1

  Místo Diafanu jsem použila práškové sladidlo Clara. Dala jsem jednu kávovou lžičku. Těsto se mi zdálo dost mastné, příště bych místo šlehačky dala mléko. Manželovi to chutnalo i tak;-)Z této dávky bylo 9 ks báboviček- muffinek s příjemnou banánovou chutí:-p

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Lusindo79:-) je to tahle http://www.zdravanota.com/Dianella-Banana-bananova....
  Nikolo44:-) oskenované obrázky sem nedáváme:-/.Zde je zvykem přidávat fotografie toho,co jsi sama upekla/uvařila a pokud nemáš tu možnost,tak ti některá šikulka jistě po svém upečení fotečky přidá;-).

  Odpovědět

 • Lusinda79 Lusinda79

  Nikolo, jak vypadá tyčinka Dianella banana, myslím obal?

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • maris maris

  Nikolko, recepty jsou fajn, ale, prosím, fotky přidávej jen ty, které jsi sama nafotila. Na fotky se vztahuje autorské právo a bez souhlasu autora je nesmí nikdo použít.;-):-)

  Odpovědět

Tématické fráze: dia recepty dia kuchařka recepty dia dia pečivo dia babovicky dia kuchařky domácí mysli tyčinky recept mysli tyčinky mysli tyčinky dia jídla recept na bábovičky dia recept dia kuchařky online dia tyčinky dia bábovičky mail zdravanota.com loc:cz dia-recepty domácí mysli tyčinka silikonové bábovičky