Česnekové máslo

Pomazánky Doba přípravy: 10 min 8 názorů

Pomazánky Doba přípravy: 10 min 8 názorů

Suroviny

1 kostka másla
1 rajčatový protlak
česnek (více je lépe)

Postup přípravy receptu

 1. V misce utřu máslo, po lžičkách přidávám rajčatový protlak, v závěru to nejlepší - prolisovaný česnek, nešetřím, promíchám - vše. Chutná na všech druzích pečiva, lze mazat i slané sušenky, hodí se k dochucení jiných pokrmů.

Poznámka od kuchařky

Možno zdobit burákem, mandlí, petrželkou, jak kdo má rád. Nedoporučuji solit, není třeba, pomazánka by mohla "slzet" = povrch se rosí. Pokud se někdo neobejde, přisolí jen své ..

Upozornění: na oslavy, pro návštěvy podávám jako poslední, výrazná chuť "zazdí" ostatní dobroty.

Komentáře k receptu Česnekové máslo

 • allis allis

  Kolik je kostka másla? 250 g? A protlaku je kolik? 60 g, 80 g, 120 g? A používáš protlak slazený nebo solený? Děkuji :-)

  Odpovědět

 • J. A. J. A. (autorka receptu)

  Děkuji:)

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Mooc nám chutná;-):-p:-)):-K

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka (moderátorka)

  JA velice zajímavá svačinka, v jednoduchosti je krása:yes:

  Odpovědět

 • J. A. J. A. (autorka receptu)

  Ano, tady opravdu platí "málo je více", tři běžné suroviny a jaká pochoutka lze vykouzlit:) Světlanko správně píšeš "ochucená másla", tento recept je z kategorie pomazánek. A pak,recept je od jedné starší, už nežijící dámy, dala mu jméno a dokonce visel na nástěnce ve školce - "svačina - chléb s česnekovým máslem". už z piety nemohu název měnit, ani mazat nehodlám,naopak, doufám že potomci dotyčné paní recept najdou a přidají další skvělé nápady, kterých měla dotyčná paní moc a moc. Nejde o rajčatovou pomazánku, protlaku je méně - možná máslovo - rajčatová pomazánka, jen z důvodů uvedených neměním název receptu který jsem sama nevymyslela. hezký den všem. J.

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  ...ochucené másla dělávám často a česnekové je výýýborné...(jen nevím, co má společné rajčatová pomazánka s česnekovým máslem:-O-osobně bych to vymazal

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Recept poznám, pikantné a veľmi chutné, napriek jednoduchosti! +

  Odpovědět

 • Ivina Ivina

Tématické fráze: česneková pomazánka česnekové máslo česnekové máslo recept česnekové pomazánky česneková pomazánka z másla recept na česnekové máslo ochucené máslo recept ochucene maslo česneková pomazánka s máslem česnekovy máslo jak udělat česnekové máslo česneková pomazánka recept recept česnekové máslo pomazánka z rajčatového protlaku recepty česneková pomazánka recepty česnekové máslo česneková pomazanka s masla domáci česnekove maslo česneková pomazánka z maslem česneková máslo