Krkovice na bylinkách

Vepřové maso Doba přípravy: 30 minut + naložení masa 9 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 30 minut + naložení masa 9 názorů

Suroviny 6 porcí

6 plátků krkovice – 2,5 cm silné
rozmarýn
tymián
šalvěj
oregano
olivový olej
hrubozrnná sůl

Postup přípravy receptu

  1. Vepřové maso – krkovice nakrájené na silnější plátky (nenaklepané) potřeme malým množstvím olivového oleje. Bylinky si nasekáme nožem na jemno a vložíme do hmoždíře, zakápneme pár kapkami olivového oleje, přidáme lžičku hrubozrnné soli a rozmělníme na hrubší kaši.

  2. Touto vzniklou voňavou bylinnou směsí bohatě potřeme z obou stran plátky masa a necháme odležet, nejméně na 12 hodin. Nachystáme si steakovou pánev, kterou necháme rozpálit, lehce pokapeme olivovým olejem a vložíme naložené plátky masa.

  3. Opékáme zprudka z každé strany do zlatavé barvy (cca 5-7 minut). Po opečení vložíme maso do alobalu, dobře uzavřeme a necháme odpočinout cca 5 minut.

  4. Následně rozbalíme, ale velmi opatrně, neboť maso pustí hodně šťávy. Servírujeme s bramborem a lehce přelité troškou vlastní šťávy z masa.

Komentáře k receptu Krkovice na bylinkách

Tématické fráze: krkovice na bylinkách krkovice veprove maso na bylinkach grilovaná krkovička na bylinkách vepř. krkovice grilovaná krkovice na bylinkách bylinky na krkovici naložení krkovice na grilování vepř.krkovice grilovaná krkovice bylinky bylinky na grilování krkovičky naložené maso v bylinkách maso na bylinkách bylinky na vepřové maso vepř krkovice maso naložené v bylinkách krkovice bylinky steak z krkovice video krkovice na bilinkách grilování krkovice