Palačinky z jablkového těsta

Suroviny

250 g hladké mouky
0,25 l mléka
2 vejce
2 větší jablka
skořicový cukr
olej na smažení

Postup přípravy receptu

 1. Do klasického palačinkového těsta z mouky, mléka,vajec a oleje nastrouháme nahrubo 2 větší oloupaná jablka. Usmažíme palačinky.

 2. Můžeme je plnit marmeládou, ale nejlepší jsou srolované a ještě teplé obalované ve skořicovém cukru.

Komentáře k receptu Palačinky z jablkového těsta

 • VerkaZabka VerkaZabka

  mám ráda tuto kombinaci ;-):yes:

  Odpovědět

 • isindy isindy

  dnes jsme dostali chuť na palačinky, chtěla jsem tento recept rozveselit obrázkem, ale uvedené množství surovin je nepoužitelné - z 0,25l mléka, 2 vajec a 250g mouky vznikne hustá hmota, takže nakonec mouky bylo 250g, mléka 0,5l a vejce 4 (plus samozřejmě špetka soli)...jablka byla poslední dvě, takže ta jsem násobit nemohla...přesto byly palačinky po této úpravě moc dobré a zmizely obratem ;-) takže pokud si upravíte množství, tak mohu doporučit :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: palačinkové těsto těsto na palačinky palačinky těsto těsto na palačinky recept testo na palacinky s jablky jablkové palačinky palačinky recept těsto palačinkové těsto s jablky nejlepší těsto na palačinky nejlepší palačinkové těsto recept na palačinkové těsto palačinky jablkové těsto palačinky palačinky recept těsto bez mléka palačinky těsto recept obalovana jablka jablkové těsto obalovane palačinky těsto na palačinky s s jablky recept na těsto na palačinky