Jablečné palačinky

Sladká jídla Doba přípravy: 0,5h 8 názorů

Sladká jídla Doba přípravy: 0,5h 8 názorů

Suroviny cca 10 kusů

0,6 l mléka
6 vajec
600 g mouky
2 větší jablka
Na dokončení:
marmeláda
kysaná smetana
kakao

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve si nastrouháme nahrubo jablka a ze tří bílků si ušleháme sníh. Smícháme mléko, celá vejce a zbylé žloutky a postupně přidáváme mouku, opatrně vmícháme sníh z bílků a nakonec přidáme nahrubo nastrouhaná jablka.

 2. Na teflonové pánvi smažíme palačinky. Jde to docela špatně, musíme opatrně obracet. Nakonec palačinky pomažeme marmeládou a trochou kysané smetany, můžeme posypat i kakaem, složíme nebo smotáme a posypeme cukrem.

Poznámka od kuchařky

Byl to takový můj pokus, který vyšel a palačinky jsou výborné- díky sněhu nadýchané a jablka je zvláční.

Komentáře k receptu Jablečné palačinky

 • happy.lenulka happy.lenulka

  :-K jůůů hned bych si dala :-)

  Odpovědět

 • ryshla ryshla(neregistrovaná)

  to, že to nejde úplně dobře obracet dělá právě ten sníh, ale není to zas taková hrůza, jen se musí trochu déle počkat, než se to z jedné strany opeče a potom opatrně podebrat a obrátit....:-K Určitě to jde i ez sněhu, ale se sněhem jsou palačinky krásně nadýchané;-)

  Odpovědět

 • Amira Amira

  Já udělám klasické palačinkové těsto - mouka, mléko, vejce a nastrouhám do něj nahrubo jablka a nemám s tím žádný problém. Možná to dělá ten sníh, který já tam samostatně nemám, dávám rovnou celá vejce.

  Odpovědět

 • Pajaja Pajaja

  Krásné, opravdu! Jen mě odrazuje poznámka: "Jde to docela špatně". Tak nevím, jestli vyzkouším. . . Nerada se u vaření vztekám. Ale bodík posílám, máš to hezké! +4

  Odpovědět

 • mysulka mysulka

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • Colombo65 Colombo65

  Nádherné foto i pokrm ;-);-);-)

  Odpovědět

 • kucerova45 kucerova45

  Děkuji za receptík a dobrý nápad na páteční bezmasej oběd,za to posílám bodík:yes::yes::yes::-p:-K

  Odpovědět

Tématické fráze: palačinky z jablek palacinky recept sladke jablecne palacinky nadýchané palačinky palačinky se sněhem palačinky z kysané smetany jablka v palačince nadýchane palačinky recept palačinky ze sněhu palačinky snih jablečná palačinka těsto na palačinky se sněhem palačinky z bílků palačinky bez vajec palačinky kysaná smetana nadýchané jablečné palačínky jak obracet palačinky snih na palacinky palačinky nadýchané palačinky s kysanou smetanou