Jednoduchá polévka se zázvorem

Polévky Doba přípravy: 40 minut 4 názory

Polévky Doba přípravy: 40 minut 4 názory

Suroviny 4 porce

2 větší mrkve
1 kořen petržele
1/4 celeru
kus čerstvého zázvoru
3-4 brambory
libeček
1 cibule
2 stroužky česneku
1 kostka zeleninového vývaru
1 lžíce Vegety(Podravky)
petrželka kudrnka.

Postup přípravy receptu

  1. Do vody v hrnci nakrájíme na hrubo veškerou zeleninu a brambory, přidáme zeleninový vývar i Podravku, větvičku libečku a vaříme.

  2. Když je všechno víc než měkké, vše rozmixujeme až vznikne hustá polévka, ještě tak 10 minut povaříme-NESOLIT, polévka je slaná z Podravky a zeleninového vývaru, což je dostačující.

  3. Do vypnuté polévky dáme petrželku. Pokud by se vynechal zázvor (tím je polévka ostřejší), mohly by jí jíst i malé děti!

Poznámka od kuchařky

Chtěla jsem něco rychlého a spotřebovat kořenovou zeleninu, než koupím novou a tak vznikla tato polévka, která mi ve výsledku připomínala ty dětské polévečky, co jsem dělávala dětem.

Do polévky můžeme dát krutony, osmaženou housku....

Komentáře k receptu Jednoduchá polévka se zázvorem

Tématické fráze: jednoduche polevky jednoduchá polevka polévka se zázvorem zázvor do polšvky zázvor do polévky zarvor do polevky zázvor polévka vývar se zázvorem zeleninový vývar se zázvorem recepty na jednoduché polévky recepty se zázvorem polevka zazvor kedlubna polévky zazvor zelná polévka se zázvorem jednoducha polevka z podravky zeleninová polévka se zázvorem polévka z podravky jednoduchá zeleninová polévka recepty jednoduche polevky zázvor polévky