Česnek & brambory

Suroviny Libovolný

brambory
olivový nebo i jiný olej (používám extra virgin Ballester)
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Oškrábané brambory naporcuju. Letos zahrádka nedala, tak mám brambůrky cca 5 cm malé. Tyhle stačí na poloviny.

 2. Rozložím je na pečící papír.

 3. Prolisovaný česnek utřu s olejem. Směs nanáším na brambory, které pak osolím a okořením. V tomto případě kořením Americké brambory. Peču v troubě na 180°C do zlatova. Používám různé postupy a různé koření. Záleží na momentální chuti. Není špatné ani použít ochucený olej s chilli. Jako vhodná příloha se mi, jako dnes, jeví hovězí steak s pepřovou omáčkou.

Poznámka od kuchařky

Receptů na přípravu brambor jsou všude mraky a umí je každý. variace na tohle téma mně ale nikdy neomrzí tak se o svou radost podělím. Vždyť i na loupačku s mlékem jsou brambory výborné.

Komentáře k receptu Česnek & brambory

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Bóžinku, tie zemiaky ma dostali :-D;-):yes::yes::yes: +7

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Pečené brambory máme rádi a česnekové nejvíce.:-p Dá se říct, že česnekuji vše co se dá.:-D Manžel pečené brambory zapíjí s kysaným mlékem. ;-) Tenhle rok je velká bída na brambory. :-( Jsou nejenom drahé, ale kvalita :no:. Ivaan, tvým pečeným bramborám ale dávám :yes:.

  Odpovědět

 • Pajaja Pajaja

  Mňam, také dělám, téměř stejně. Jak píše Bibinka, dávám ještě kmín, na tyto brambory drcený. :yes: +5

  Odpovědět

 • drahulin drahulin

  Ivaane takové brambory můžu.:-p:yes:

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  :yes:+2.:yes: brambory můžu v jakékoliv podobě.

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Ivaane, takové brambory dělám velice často, jen je ještě posypu kmínem, jsou výborný a dají se jíst i samotné. Dávám ti 1.boda:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: americké brambory pečící papír brambory na cesneku americké brambory v troubě recept brambory recepty brambory americké brambory s česnekem česnek na brambory ballester olivový olej hodnocení loupačka na česnek olej ballester malé brambory v troubě česnekové brambory oškrabane brambory v troubě s česnekem brambory s česnekem brambory česnek brambory, česnek americké brambory na česneku americké brambory s česnekem recepty malé brambory pečené v troubě s s česnekem malé brambory na olivovém oleji a s česnekem