Ovesná kaše trochu jinak

Sladká jídla Doba přípravy: 15 minut 11 názorů

Sladká jídla Doba přípravy: 15 minut 11 názorů

Suroviny 1 porce

3-4 PL pražených a umletých ovesných vloček
1/4 l mléka
1 ČL cukru (krystal apod.)
špetka soli
1 PL medu
1 menší jablko

Postup přípravy receptu

 1. Pražené mleté vločky: Dělám to tak, že si koupím celé balení vloček a všechny je upražím na suché (ideálně smaltované) pánvi. Potom je umelu a nasypu do sklenice.

 2. Kaši si obvykle dělávám k snídani, takže už jen po ránu vytáhnu sklenici s upraženými mletými vločkami a jdu vařit kaši: Do studeného mléka nasypu vločky, cukr a špetku soli.

 3. Za stálého míchání vařím, dokud kaše nezhoustne. Hotovou kaši na talíři poliji medem a dozdobím kousky oloupaného a jadřince zbaveného jablka.

Poznámka od kuchařky

Doporučuji v kombinaci PRÁVĚ s medem a jablkem, protože tahle harmonie chutí nemá (dle mého názoru:-))) mezi ovesnými kašemi konkurenci.

Komentáře k receptu Ovesná kaše trochu jinak

 • vlckova vlckova

  whitecat: Moje maminka, víc jak před padesáti lety, ovesné vločky pražila a mlela na masovém mlýnku a používala je do vanilkových rohlíčků místo ořechů. Ořechů jsme tehdy moc neměli. Nějak si nepamatuji jak je pražila, asi nasucho na pánvi. Proto jsem hledala, jak vločky upražit. Takže : Vločky se pražily a mlely už před mnoha a mnoha lety, nic nového.

  Odpovědět

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Výborné, lepšie ako obyčajná kaša. Tá oriešková chuť je v kaši super :yes::-D + 7

  Odpovědět

 • mysulka mysulka

 • whitecat whitecat (autorka receptu)

  To spagetka: Teda koukám! Nenapadlo mě, že se dá v MW pražit! Já jsem v tomhle strašná konzerva. MW používám jen na ohřátí a popcorn. Nedávno jsem viděla, jak skvělé jsou z toho houskové knedlíky. Jako z pařáčku!
  To olina16: Takhle jsem to ještě nezkoušela, ale zní to dobře. Až budu příště pražit, trochu si nechám a učiním pokus:-)

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Špagi, na praženie v MW som expert ja!

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Ano, pražené jsou fakt skvělé, jakoby oříškové - jen se to nesmí připálit! Loni přesně 23.12.jsem je potřebovala, dala do mikrovlnky, něco zapla ..... no nemusím líčit dál, větrala jsem, drhla mikrovlnku, nádobka s vločkama v odpadu...
  Takže pražit mírně, stát u toho a míchat...je to chvilinka :-D:-p:yes:

  Odpovědět

 • jajine jajine

  Mohu potvrdit, že pražené ovesné vločky mají příjemnou chuť:-p:-pobčas si je opražím v troubě v pekáčku promíchané dohromady také tak, s medem, jablkem, skořicí, cukrem a máslem.Takže dávám bod za dobrý tip:yes::yes:

  Odpovědět

 • olina16 olina16

  Taky si takhle pražím vločky. Vždy celý pytlík najednou, nechám vystydnout, nasypu do uzavíratelné sklenice a pak jen odebírám. Dobré jsou i nemleté, večer lehce zalít vodou a ráno přihrát v mikrovlnce, přidat bílý jogurt, med a třeba ovoce. Pražením vločky získají lehce oříškovou příchuť a jsou moc dobré.

  Odpovědět

 • Pajaja Pajaja

  Jo tak... ;-) Díky za odpověď. :yes: +2

  Odpovědět

 • whitecat whitecat (autorka receptu)

  To pajaj: To, že jsou ty vločky pražené a mleté. Neznám nikoho, kdo by to takhle dělal. Možná, že jsi první:-)

  Odpovědět

 • Pajaja Pajaja

  A že jsem tak smělá, co je na té kaši jiného než na klasické ovesné? :-//

  Odpovědět

Tématické fráze: ovesná kaše ovesná kaše z vloček v mikrovlnce pražené ovesné vločky ovesna kase v mikrovlnce ovesná kaše z mikrovlnky jak pražit ovesné vločky pražené ovesné vločky s medem vločková kaše v mikrovlnce pražené ovesné vločky s medem recepty ovesná kaše s medem ovesná kaše recept pražené ovesné vločky recepty ovesna kase 1 porce jak pražit vločky ovesná kaše s vodou pražené vločky ovesná kaše recepty ovesné vločky recepty vločková kaše v mikrovlné troubě recept pražené ovesné vločky recept