Přesnídávka z jablek a mrkve

Suroviny

500 g jablek
2 lžíce mleté skořice
cukr
hřebíček
4 ks mrkve

Postup přípravy receptu

  1. Jablka oloupeme, zbavíme jadřinců a dáme do hrnce vařit podlijeme vodou, ale ne tak, aby v hrnci jablka plavala (například do plného hrnce jablek přidáme jen do čtvrt hrnce vodu), přidáme cukr, skořici a hřebíček.

  2. Oškrábanou mrkev dáme taky vařit do menšího hrnce s vodou a můžeme přidat do vody kapinku tuku (oleje). Jakmile nám jablka začnou pěnit a jsou rozvařená, vyndáme hřebíček a hrnec odstavíme.

  3. Mrkev, jak bude rozvařená, tak ji scedíme a přidáme do hrnce s jablky. Vše ručním mixérem rozmixujeme a popřípadě ještě dosladíme cukrem.

  4. Dáme do sklenic od přesnídávek nebo od tatarek, marmelád a sterilizujeme při teplotě 80°C asi 25 minut.

Poznámka od kuchařky

Mrkev má provitamín A, který se vylučuje jen s tukem, proto i do dětské mrkvové kašičky přidáváme kapku oleje.

Komentáře k receptu Přesnídávka z jablek a mrkve

Tématické fráze: mrkvová přesnídávka přesnídávka z jablek jablečná přesnídávka s mrkví přesnídávka z dýně mrkvová přesnídávka recept presnidavka jablka mrkev jablečno mrkvová přesnídávka přesnídávka z jablek recept rozvařená jablka přesnidávky z jablek jablko mrkvová přesnídávka přesnídávka jablko mrkev domácí přesnídávka z jablek jablka s mrkví domácí dětská přesnídávka jablko mrkev jablkovo mrkvová přesnídávka mrkvové přesnídávky přesnídávka jablko s mrkví dětská přesnídávka z mrkve jablko s mrkví