Přesnídávka jablečno-mrkvovo-broskvová

Suroviny

1 kg zralých broskví
2 jablka
4 mrkve
cukr dle potřeby
pro dospělé můžeme přidat 1/2 lžičky kyseliny citronové

Postup přípravy receptu

 1. Mrkev, broskve i jablka oloupeme a nakrájíme na kousky.

 2. Dáme do velkého hrnce, podlijeme malým množstvím vody a pod pokličkou vaříme, dokud není mrkev měkká (jablka a broskve se do té doby rozvaří). Ponorným mixerem rozmixujeme na hladké pyré.

 3. Je-li přesnídávka málo sladká, vmícháme cukr dle chuti. Můžeme také přidat kyselinu citronovou (pro dochucení i konzervaci).

 4. Pyré přivedeme k varu a za stálého míchání krátce povaříme.

 5. Poté nalijeme do sklenic od přesnídávek, zavíčkujeme a sterilujeme při 85°C 20 minut.

Poznámka od kuchařky

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Přesnídávka jablečno-mrkvovo-broskvová

 • Majka8 Majka8

  Vynikající:yes:jen škoda,že tak pozdě,mrkve jsem nastrouhala do mrazáku,broskve zavařila na kompot a jabka letos vesele hnijí ve sklepě,to se nám nestalo několik let.Přesto recept tisknu,dávám bodík a snad příští rok využuju;-)

  Odpovědět

 • Nikina Nikina

  Přesnídávky mám moc ráda :yes::-K

  Odpovědět

Tématické fráze: broskvové pyré přesnidavka z broskvi mrkvovo-jablečná přesnídávka jablečná přesnídávka s broskvemi jablečno mrkvové pyré broskvova přesnidavka jablecnomrkvova přesnídávka přesnidávky jablečné broskvová přesnídávka s jablky recept konzervace mrkve broskve konzervace jablečné pyré s mrkví jablecno dynova presnidavka jablečno bananova přesnidavka jablečna přesnidavka konzervace jablek broskvová přesnídávka s jablky broskvová přesnídávka recept jablečná přesnídávka recept mrkvovojablecna presnidavka