Srandovní dortík na Velikonoce

Dorty Doba přípravy: cca 60 min 25 názorů

Dorty Doba přípravy: cca 60 min 25 názorů

Suroviny 2 dortíky

150 g polohrubé mouky
150 g másla
150 g cukr moučka
3 vajíčka
marmeláda na potření
vanilkový krém Dr. Oetker
2 d cl mléka
cukrářské zdobení podle fantazie
kokos
půl čokolády na vaření
2-3 lžíce mléka
formu na vajíčko z Barmské šunky

Postup přípravy receptu

  1. Žloutky utřeme s cukrem, přidáme máslo a vše vyšleháme do pěny. Po troškách přidáme mouku, nakonec vmícháme sníh.

  2. Formičku, která nemá dno zespodu přikryjeme alobalem, nebo pečícím papírem tak, abychom vytvořili pevné dno. Trošinku boky i dno formičky potřeme olejem a nalijeme do ní půl těsta.

  3. Dáme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 220°C cca 20 minut, ale hlídáme. Po upečení vyzkoušíme špejlí.

  4. Necháme vychladit a těsto pomocí nože vykrojíme z formičky. Poté překrojíme a namažeme marmeládou a hrubší vrstvou krémové náplně, kterou si uděláme podle návodu na krabičce (obsah sáčku vyšleháme se 2 dcl mléka a 3 lžícemi cukru).

  5. Natřeme i boky dortíku a obalíme v kokosu, nebo můžeme použít ořechy. Vrch dortíku potřeme čokoládou a vajíčko ozdobíme podle své fantazie. S druhou polovinou těsta uděláme následně totéž.

Poznámka od kuchařky

Omlouvám se všem, kdo dorty opravdu umí. :-D Já jsem se jen snažila si trochu pohrát s formičkou, kterou mi donesl syn z práce, protože ví, že je umím nějak využít. Myslím, že by se takový zákusek na stole na Velikonoce docela hodil.

Jakákoliv podobnost s tímto receptem je čistě náhodná.

Komentáře k receptu Srandovní dortík na Velikonoce

Předchozí 1 2

Tématické fráze: velikonoce recepty recepty na velikonoce srandovní velikonoční přání recepty velikonoce dort na velikonoce srandovni velikonocni obrazky dorty na velikonoce dort velikonoce velikonoční přání srandovní velikonoce obrazky dorty velikonoce recept na velikonoce velikonoce dort peceme na velikonoce velikonoční srandovní obrázky recept velikonoce velikonoce-recepty srandovní přání k velikonocům potahované dorty návody velikonoce recept