Vatikánský chléb štěstí

Moučníky Řezy Doba přípravy: Týden 50 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: Týden 50 názorů

Suroviny Jak uděláte :-)

Díl těsta který od někoho dostaneme
500 ml mléka
3 vajíčka
500 ml krystalového cukru
750 ml polohrubé mouky
250 ml oleje
1/2 lžíce sody
1,5 prášku do pečiva
rozinky
1 vanilkový cukr
Čokoláda na vaření
Ořechy
Trochu skořice

Postup přípravy receptu

 1. Princip je v tom, že tento chléb (ve skutečnosti to je takový koláč) můžeme dělat jen v případě že dostaneme jeden díl tohoto těsta (6. den ho rozdělíme a dáme ho dobrým přátelům). Každý den se přidávají nějaké ingredience a pak, 7.den se upeče.

 2. 1.DEN- Darované těsto dáme do větší mísy a přidáme 250 ml cukru (krystal) a pečlivě zamícháme.

 3. 2.DEN- Přidáme 250 ml mléka a zamícháme.

 4. 3.DEN- Přidáme 25 dkg polohrubé mouky a zamícháme.

 5. 4.DEN- Zamícháme rádno, v poledne a večer.

 6. 5.DEN- Do těsta vmícháme 250 ml mléka, 25 dkg cukru a 25 dkg polohrubé mouky a pečlivě promícháme. Nesmí tam být žádné hrudky.

 7. 6.DEN- Pečlivě zamícháme a těsto rozdělíme na čtyři díly. Tři z nich někomu dáme a čtvrtý si necháme.

 8. 7.DEN- Přidáme 25 dkg polohrubé mouky, 3 vejce, půl prášku do pečiva, půl lžičky sody, 250 ml oleje, špetku skořice, nasekanou čokoládu, hrst sekaných ořechů, 1 vanilkový cukr, 10 dkg hrozinek, 2 nahrubo nastrouhaná jablka a pečlivě promícháme.

 9. Těsto nalijeme do pekáče vyloženým pečícím papírem. Pečeme 40 minut při teplotě 160°C.

Poznámka od kuchařky

!Čerstvý chléb přinese štěstí celé rodině a osobě, která jej upekla splní velké přání.

!Tento chléb se peče jen jednou za život.

!Těsto nesmíme dávat do ledničky

Komentáře k receptu Vatikánský chléb štěstí

 • vendysek 39 vendysek 39(neregistrovaný)

  musí se do toho těsta přidat ty 2 jablka :-p ;-) :no: :yes: :-//

  Odpovědět

 • PaCaOl PaCaOl

  bstudio: Video je krásně udělané !!! ale podobnou buchtičku si raději vyrobím "rychleji", namnožit se tam může kdeco nejen kvasinky, při vší čistotě, 7 dní je 7 dní. Ještě by mne zajímalo 3 díly rozdáme, z jednoho upečeme, nic si nenecháme pro příště? Proč se ještě přidává tolik prášku???

  Odpovědět

 • bstudio bstudio

  Vyrobil jsem krátké videjko jak to vypadá, když kvasinky rostou: http://www.youtube.com/watch?v=rqCFBFIpAj4

  gabriela: když kvasinky 4 dny nenakrmíte, nic se nestane. Mně vydrželo zbylé těsto více než týden (v lednici).

  Odpovědět

 • gabriela gabriela(neregistrovaná)

  MY JSME MUSELI DÁT POTOM MÍN OLEJE ALE JINAK JE TO DOBRÝ A CO SE STANE KDZŽ OD PONDĚLÍ DO ČTVRTKA TAM NIC NEDÁTE ?:-/

  Odpovědět

 • Andrea Andrea(neregistrovaná)

  Vadí, že jsem ho míchala lžící a ne vařečkou? :-O

  Odpovědět

 • Hana K. Hana K.(neregistrovaný)

  Včera jsem pekla z dvojité dávky a dnes z těch druhých dvou.Je to moc dobré.Skoro všechno jsem rozdala,ale upečené.Doufám,že i tak mně to štěstí alespoň trochu navštíví.Do toho druhého jsem už nedala cukr,zredukovala jsem vejce na 4 ks,místo části ořechů jsem dala mandle a i oleje jsem dala méně.Jablka jsem nestrouhala a pokrájela na malé kousky.Těsto je hustší,ale tekuté,po upečení kypré.

  Odpovědět

 • Frminka Frminka(neregistrovaná)

  Tahle buchtička měla u nás obrovský úspěch! :-)Trošku jsem si přizpůsobila receptík. Dala jsem místo ořechů mandlové lupínky a celou čokoládu. A taky jsem ho teda pekla o dva dny dřív, protože jdeme dnes na návštěvu tak ho chci vzít sebou i s těstem :-)Je vynikající! ! !:yes::-)) Tak doufám, že mi to i tak přinese to štěstí!

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Markétko, taky jsem byla obdarovaná jedním dílem těsta, tak jsem se o něj řádně starala a dnes upekla:-) Posílám fotečku:-K

  Odpovědět

 • lili lili(neregistrovaný)

  Ludvík: ahojky všem.Dostala jsem díl těsta min neděli a dnes večer,po návratu z práce budu péct.Je to zvláštní pocit,skutečně se na pečení těším,škoda jen,že musím počkat až na večer.Snad se povede a trochu toho štěstíčka bude.Lili:-)

  kopretina:

  Ludvík:

  Ludvík:

  Odpovědět

 • Ludvík Ludvík(neregistrovaný)

  Holky pečte. Taky jsem dostal jeden díl. A přestože pečení s chutí přenechávám manželce, tak mi to nedalo, a týden jsem se poctivě staral a nakonec pekl. Přesně podle receptu. Zadařilo se, rodina mi chlebíček do rána zlikvidovala. Prý nikdy nic tak dobrého(mámo promiň), nejedli. Tak jsem z druhého dílu pekl znova, a na rozdání zbyly jen dva díly. Snad to nebude mít fatální dopad na mé štěstí :-)) Už jen ten "chlebíček" stál za to. Vřele doporučuju.

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Před týdnem jsem dostala kvásek od kamarádky, tak jsem nám to "štěstí" taky upekla... Je to taková obyč. buchta, ale s hezkou legendou okolo. Teď ještě řeším, komu rozdat ty tři díly kvásku, co jsem rozmnožila, protože dotyčný obdarovaný musí zítra začít (chlebík se prý má péct v neděli)... Tak to ponesu do práce, doufám, že to nebudu mít vylité na doklady, klíče a ťuflíky u mobilu...;-):-D:-//

  Odpovědět

 • kopretina kopretina(neregistrovaná)

  ryshla: Dejte těstíčko třeba soudedům, budou mít radost+ taky jsem měla ten stejný problém :-8:-K

  Odpovědět

 • evelina evelina(neregistrovaná)

  Dostala jsem těsto od kamarádky a po týdenním opečovávání se ho chystám dnes upéct, tak jsem moc zvědavá:-)

  Odpovědět

 • Ljuba Kielarová Ljuba Kielarová(neregistrovaný)

  Minulou sobotu jsem těstíčko dostala od syna, zcela nečekaně a nikdy jsem o tom neslyšela. Celý týden jsem přisypávala, míchala a včera rozdala díly známým a příbuzným. Dnes jsem upekla skvělý chléb a po odpolední procházce jsme ho s manželem zakrojili. Chutnal skvěle....kielarova.ecn.cz

  Odpovědět

 • Mirinda1999 Mirinda1999(neregistrovaný)

  Já jsem dostala těsto od sestry a ochutnala jsem i hotový chléb.Přežila jsem to,takže se nebojte ochutnat. Mě to přišlo fakt luxusní. Pochutnala jsem si. Už se mi těsto množí v míse :-)) a těším se,až to upeču. Miluju sladké,tak to je přesně chuť pro mě.Připomíná mi to stoletý guláš,jestli to někdo znáte. To byl stejný princip,jenom že se vařil gulášek. Ale ten se ke mě nikdy nedostal.Takže dámy a pánové,přeji dobrou chuť. A nezapomeňte si něco přát.:yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3 4

Tématické fráze: vatikánský chlebíček vatikánský koláč koláč štěstí kvasek na vatikanský chleba koláč přátelství recept na štěstí jak se dělá kvásek na vatikánský chléb chléb přátelství buchta stesti chlebíček štěstí vatikanska buchta darované těsto štěstí vatykansky chleb koláč pro štěstí vatikánský chlebíček recept testo stesti kvásek na vatikánský chléb vatikánská buchta recept jak se peče štěsti