Pečené vepřové kotlety pod houbovo-sýrovou čepicí

Vepřové maso Doba přípravy: 70 minut 18 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 70 minut 18 názorů

Suroviny 4 porce

4 vepřové kotlety bez kosti
2 veliké cibule
200 g tvrdého Královského sýra(může být jiný)
400 g čerstvých lesních hub
grilovací houbové koření(-může se dát jakékoliv které máme rádi)
hrst nakrájené pažitky
pepř
drcený kmín
olej
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Kotlety si mírně naklepeme, osolíme, opepříme a posypeme kořením. Do pekáče si dáme minimum oleje, na něm rychle kotlety oprančíme z obou stran a vyndáme je stranou.

  2. Cibule si nakrájíme hrubě na měsíčky, vysypeme si jí po celém pekáči, na ní položíme kotlety a dáme péct na 40 minut.

  3. Mezi tím si na oleji, kmínu a soli podusíme houby, necháme je vydusit a hotové rozložíme na kotlety, které podlijeme tak 200 ml vody na šťávu a dáme zpátky do trouby na 15 minut.

  4. Před dohotovením posypeme kotlety nastrouhaným sýrem smíchaným s pažitkou a dáme roztavit do vypnuté trouby.

Poznámka od kuchařky

Vlastní improvizace. Hub je stále dost, tak se musí zpracovávat a tím vznikl tento dobrý recept. Podávala jsem k nim opečené brambory.

Komentáře k receptu Pečené vepřové kotlety pod houbovo-sýrovou čepicí

Předchozí 1 2

Tématické fráze: vepřové kotlety vepřová kotleta recepty vepřové kotlety bez kosti pečené pečená kotleta s kostí veprová pečeně pecena vepřová kotleta recepty pečené kotlety na houbách vepřová kotleta recept pečená vepřová kotleta s kostí pečené vepřové kotlety na houbach vepřová kotleta pečená vepřová kotleta na houbách pečená kotleta recepty z vepřové kotlety pečená vepřová kotleta pečená kotleta na houbách vepřová pecene recepty vepřová kotleta s houbami kotleta s kostí s houbami pečené vepřové kotlety