Lososové balíčky

Suroviny 3-4 porce

4 filety z čerstvého lososa
1 větší pórek
2 stroužky česneku
plátky citronu
čerstvý kopr
sůl
máslo

Postup přípravy receptu

  1. Filety z čerstvého lososa očistíme, zbavíme šupin a kostí, omyjeme. Pórek důkladně omyjeme a nakrájíma na drobno. Česnek pokrájíme na slabé plátky.

  2. Nastříháme 4 stejně velké kousky pečicího papíru. Na každý kus pečicího papíru dáme hrst pokrájeného pórku, poklademe plátky česneku, mírně osolíme a na takto připravený základ položíme filet z lososa. Na ten položíme plátky citronu a snítky čerstvého kopru. Nakonec poklademe malými kousky másla a důkladně zabalíme do pečicího papíru.

  3. Všechny připravené balíčky naskládáme těsně do zapékací mísy a pečeme v troubě vyhřáté na 200°C asi 15-20 minut (podle velikosti filetu). Podáváme buď přímo z pečicího papíru nebo přendáme na talíř.

Komentáře k receptu Lososové balíčky

Tématické fráze: losos v pečícím papíru losos v pečícím papíře losos na pečícím papíře šupiny z lososa losos v papiru losos pečici papir recept losos pečicí papír losos na pecicim papiru losos v papíře čerstvý losos šupiny losos v pečícím papíru recept losos recept top recepty losos v troubě v pečícím papíru losos v pečícím papíru recept lososove filety v troubě šupiny lososa losos bez šupin losos šupiny příprava lososa v pečícím papíru jak připravit recepty na filety z lososa