Fazolový salát pro Marka

Suroviny

200 g uvařených fazolí
200 g šunkového salámu
200 g tvrdého sýra
majonéza

Postup přípravy receptu

 1. Dobře vychladlé uvařené fazole (nejlépe drobné bílé) promícháme s hrubě nastrouhaným salámem a hrubě nastrouhaným sýrem (použila jsem Goudu).

 2. Všechno zlehka smícháme s majonézou - záměrně neuvádím množství, záleží na hustotě majonézy.

 3. Salátek by měl hezky držet pohromadě. Už dál nedochucuji, po uležení (nejlépe přes noc) se chutě dobře propojí a nám to tak vyhovuje.

Poznámka od kuchařky

Se zeleninou, nakládanou i čerstvou, má mnohostranné využití. Osvědčil se na chlebíčky i do obložených mís a talířů. Jen na chlebíček bych doporučila jako podklad trošku hutnější pečivo, klasická veka je v tomto případě dost měkká.

Komentáře k receptu Fazolový salát pro Marka

 • rebeka rebeka

  to můžu..hezké foto:yes:;-):-)

  Odpovědět

 • Zdenka1 Zdenka1

  Dělám podobný:-p. Plusík už máš:yes:

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  Všetky šaláty sú u nás obľúbené, vyrábam rada pre návštevy. Nachystám dopredu, aby sa uležali a môžem sa venovať niečomu inému. Tento tvoj sa mi páči, ukladám, určite na jeho prípravu dôjde rad. :yes:

  Odpovědět

 • senky senky(autor receptu)

  Jana Remkova:Jani, právě proto "pro Marka":-D:-D včera stál u mně a čekal, nic nedal na moje doporučení, že je lepší uleželý:-p prohlásil, že to přežije bez uležení:-D:-D

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já na fazole moc nejsem, ale dcera by ti utrhla ruce. No a protože tady není, slaví Silvestra na horách, dávám ti hned plus;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: fazolový salát fazolový salát s majonézou fazolový salát bez majonézy fazolový salát recept fazolový salát recepty fazolový salát z bílých fazolí top salát z bílých fazolí s majonezou jak nejlépe uvařit fazole listí fazolí fazolové listí fazolkový salát pro marka recept fazolový salát recepty na fazolový salát salát z bílých fazolí fazolový salát z bílých fazolí a majonezou salat z bile fazole fazolova salat majoneza fazolový salát z bílých fazolí recept na fazolový salát bez majonézy fazolový salát majonéza