Vepřová panenka plněná sýrovou omeletou

Suroviny 4 porce

800 g vepřové svíčkové
4 vejce
100 g plátkového uzeného sýru typu ementál (např. Madeland)
mletá červená paprika (nejlépe kouřová)
sušený česnek
olivový olej
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Z vepřové panenky vytvoříme plát tak, že ji řezem nože po vláknu postupně jakoby "rozbalujeme". Pro snadnější manipulaci při opékání ji můžeme překrojit na 2-3 díly. Osolíme, opepříme a posypeme kouřovou paprikou.

  2. Vajíčka rozšleháme se čtyřmi lžícemi vody, osolíme a ochutíme sušeným česnekem.

  3. Na pánvi v oleji usmažíme 2 omelety (na velmi velké pánvi jednu). Jakmile začne omeleta tuhnout, poklademe ji plátky sýru, posypeme paprikou, přikryjeme a dopečeme.

  4. Omeletu necháme vychladnout, rozřežeme na vhodnou velikost a poklademe ji na maso. Zavineme a převážeme kuchyňským provázkem.

  5. Opékáme za všech stran na velmi rozpálené pánvi asi 15 minut - podle velikosti masa.

  6. Opečené zabalíme do alobalu a vložíme do teplé trouby, aby maso došlo. Výpek v pánvi naředíme trochou teplé vody, přidáme lžíci másla a dochutíme.

Komentáře k receptu Vepřová panenka plněná sýrovou omeletou

Předchozí 1 2

Tématické fráze: veprová panenka plněná vepřová panenka vepřová panenka recepty recepty z vepřové panenky veprova panenka recept vepřová panenka plněná plněná panenka recept na vepřovou panenku plněná vepřová panenka recepty plněná vepřová panenka s opečenými brambory recepty na vepřovou panenku plnena veprova panenka recept recept z vepřové panenky panenka plněná sýrem panenka recept recept na plněnou vepřovou panenku plněná panenka recept recepty z panenky recepty na panenku recept na vepřovou panenku obrázky