Vepřová panenka na slanině

Suroviny

asi 400 g vepřové panenky
150 g anglické slaniny (tenké, podlouhlé plátky)
sůl
pepř
krystalový cukr
hořčice plnotučná
tuk na vymazání formy (já to peču na keramice)

Postup přípravy receptu

 1. Plátky slaniny naskládám na prkénko tak, aby se částečně překrývaly. Na ně kolmo položím pokud možno podlouhlý špalíček masa. Maso osolím, opepřím, potřu hořčicí a vtlačím krystalky cukru.

 2. Zavinu do plátků slaniny. Vždy překrývám střídavě zprava a zleva. Nakonec přichytím jehlou. Maso je potřeba zabalit ze všech stran, aby nevytékala šťáva ven.

 3. Peču v mírně předehřáté troubě, dle velikosti 25-35 minut.

Poznámka od kuchařky

Odměnou za Vaši námahu při zavinování bude nádherně vypečená, křupavá červená slaninka a zajímavá chuť vepřového. Servíruji nakrájené na plátky s rýží nebo vařeným bramborem.

Komentáře k receptu Vepřová panenka na slanině

 • Ardetka Ardetka

  Děkuji za recept :-K . Dovolila jsem si přidat fotku :-) . Dnes jsem dělala a za nás super, všem chutnalo <3 . Měli jsme se šťouchanými brambory.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Hmm, zkusila bych to, ale moc nerozumím postupu.

  Odpovědět

 • maky maky(neregistrovaný)

  Výborné, jednoduché na přípravu. Před tím chvilku naložit do oleje s gril kořením a jako příloha štouchané brambory s jarní cibulkou!! Super recept!!:yes:

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Vynikající, vynikající. Balila jsem do Italské alpské šunky (něco jako pršut) a pekla nejdříve na pánvi pod pokličkou, pak opekla zprudka. Příště zkusím i v troubě. Škoda že můžu dát jen jeden bodík, tak přidám alespoň fotku.

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Škoda, že chybí fotka, protože to musí být náramná bašta! :-p Ukládám a jakmile realizuji, fotku přiložím, slibuji...;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: vepřova panenka recepty vepřová panenka veprova panenka se slaninou vepřová panenka s rýží panenka v anglické slanině vepřová panenka v anglické slanině na grilu recepty vepřová panenka vepřová panenka recept vepřova panenka výborná vepřová panenka s anglickou slaninou recept vepřová panenka vepřová panenka se slaninou recepty vepřové na slanine vepřová panenka recepty s ryzí vepřové maso na slanině veprova panenka v anglicke recepty panenka vepřovápanenka recepty z vepřové panenky panenka v anglické