"Nastavované" bramborové knedlíky

Přílohy Doba přípravy: 1,5 hod 7 názorů

Přílohy Doba přípravy: 1,5 hod 7 názorů

Suroviny cca 8

1 kg brambor uvařených ve slupce a vychladlých
150 g pohanky
1 vejce
sůl
Solamyl
dětská krupička
polohrubá mouka

Postup přípravy receptu

  1. Pohanku propláchneme, zalijeme v kastrolu vodou (asi tak 2cm nad pohanku) a vaříme mírným varem cca 10 minut. Potom vypneme a necháme pod pokličkou dojít.

  2. Mezitím oloupeme a nastrouháme brambory (já je nestrouhám najemno, ale na slzičkovém struhadle, knedlíky mají lepší strukturu). Do nastrouhaných brambor přidáme vejce, sůl podle zvyklostí, dále prochladlou pohanku a tolik krupičky a mouky, aby vzniklo středně tuhé, nelepivé těsto. Já přidávám ještě tak 3 lžíce solamylu, obzvláště když dělám knedlíky z nových brambor.

  3. Hmotu rozdělíme na 4 díly, z každého vyválíme šišku, každou ještě poválíme v solamylu, vložíme do vroucí osolené vody a vaříme 20 minut. Knedlíky podáváme k různě upravenému masíčku, my jsme je měli s vepřovým na zelenině.

Poznámka od kuchařky

Takto jsem knedlíky dělala poprvé, napadlo mě, že by bylo možné do nich i přidat různé bylinky, např. petrželku, pažitku, majoránku...podle toho, k čemu je plánujeme podávat.

Komentáře k receptu "Nastavované" bramborové knedlíky

Tématické fráze: zdravé bramborové knedlíky zdravý bramborový knedlík bramborové knedlíky s pohankou bramborové knedlíky z pohankové mouky k čemu bramborový knedlík bramborove knedliky z pohanky bramborový knedlík s pohankou pohankové bramborové knedlíky k čemu bramborové knedlíky bramborové knedlíky podle vaňka zdravější bramborové knedlíky bramborové pohankové knedlíky zdravejsi bramborovy knedlik bramborové knedliky zdrave bramboraky podle vaňka bramborové knedlíky z nových brambor bramborový knedlík bez mouky bramborovo pohankové knedlíky bramborovy knedlik z pohankove mouky klasicky bramborovy knedlik