Domácí knedlík

Suroviny

600 g polohrubé mouky
1 vejce
3 dl mléka (i trochu víc, podle potřeby)
1 droždí
0,5 dl oleje
1 lžička cukru
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Z letného mlieka, cukru a droždia urobíme kvások.

 2. Do misky dáme múku, vajce, olej, trošku soli a primiešame hotový kvások. Ak sa nám zdá cesto tuhé, môžeme priliať ešte vlažné mliečko. Dobre vypracujeme a dáme kysnúť asi na 3/4 hodiny.

 3. Z vykysnutého cesta vypracujeme 2-3 knedle, podľa toho, aké veľké ich chceme mať.

 4. Pripravíme hrniec s vodou, asi štvrtinu hrnca, navrch hrnca dáme utierku a pripevníme gumičkou, aby bola utierka napnutá. Prikryjeme vyššou nádobou, aby mal knedlík kde rásť.

 5. Paríme 18 minút. Hotové knedle ešte zahorúca potrieme maslom.

Poznámka od kuchařky

Počas parenia neodkrývame. Po každom vybratí skontrolujeme, či je dosť vody v hrnci (mne už tak prihorelo).

Komentáře k receptu Domácí knedlík

 • Bibinka Bibinka

  Katuklo, myšlenka má pravdu, knedlíků je tu až až a i takové, jako jsi vložila ty.Než budeš příště vkládat recept, použij vyhledávač a budeš koukat, co ti jich vyjede:no:

  Odpovědět

 • myšlenka myšlenka(neregistrovaná)

  Já Ti nevím, není tady už těch receptů na kynuté knedlíky dost. Vždyť tam se snad ani nemá co obměňovat. Je pak zbytečné vkládat nové recepty. :-/

  Odpovědět

Tématické fráze: domaci knedlik domácí knedlík recept domácí knedle domácí knedlíky domaci knedla kynuta knedla domácí knedlíky recept recept na domaci knedlik knedlík domácí top recepty kynutý knedlík prihorelo domácí knedlík domácí knedla recept domaca knedla domácí kynutý knedlík recept domácí knedlíky domanci knedlík knedla v v domácí pekárně ddomaci knedlíky domaci jnedlik recept domácí knedlík