Tvarohovo-pudinkové šátečky

Moučníky Drobné pečivoKynuté Doba přípravy: 1,5 hodiny 2 názory

Moučníky Drobné pečivoKynuté Doba přípravy: 1,5 hodiny 2 názory

Suroviny 30 ks

Těsto :
250 g hladké mouky
250 g polohrubé mouky
1 lžička soli
250 ml mléka
0,5 hrnku oleje
1/4 Hery
1 kostka droždí
1 lžička cukru (do kvásku)
2 celé vejce
3 lžíce cukru
Náplň:
250 g polotučného tvarohu
1 vanilkový pudink
350 ml mléka
6 lžic cukru

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve připravíme náplň, aby stačila vychladnout. Dáme vařit mléko, přidáme cukr. Když je mléko horké, přisypeme pudink a za stálého míchání vaříme, dokud nezhoustne. Když pudink vychladne, přimícháme do něj polotučný tvaroh a dáme do lednice.

  2. Z teplého mléka, lžičky cukru a droždí uděláme kvásek. Do mísy nasypeme mouku, přidáme olej, lžičku soli, rozpuštěnou Heru,1 vejce a cukr. Přilijeme kvásek a těsto zpracujeme. Těsto není potřeba nechat kynout, vykyne pěkně v troubě.

  3. Vezmeme polovinu těsta a vyválíme tenký plat, který rozdělíme na 15 čtverců, doprostřed dáme lžičku pudinku s tvarohem a dva protější rohy dáme k sobě. Skládáme je na plech vyložený pečícím papírem, pomažeme rozšlehaným vejcem a pečeme v troubě na 200°C, dokud na vrchu nezezlátnou.

Komentáře k receptu Tvarohovo-pudinkové šátečky

Tématické fráze: šátečky s tvarohovo-pudinkovou trvarohovo pudinkove satecky tvarohové šátečky s tvarohem míchání tvaroh do satecku pudinkové šátečky tvarohové šátečky s pudinkem šátečky s tvarohem recepty šatečky pudinkem recept pudinkové šátečky tvarohovopudinkoé šneky recepty satecky s pudinkovo tvarohovym kremem