Čokoláda - čím ji nahradit v těstě

Suroviny

40 g kakaa (cca 4 lžíce)
30 g cukru
30 g másla

Postup přípravy receptu

 1. Potřebujete-li do těsta čokoládu a doma žádná není, můžete použít sypké kakao s cukrem - to vmíchat do těsta, nejlépe přidat do cukru nebo mouky a máslo zpracovat s ostatním tukem.

 2. Chtěla jsem ale zjistit, co vznikne, když vše smíchám (snažila jsem se utřít máslo s cukrem a kakaem, posléze máslo rozpustit) - no, čokoláda to není - vznikla kakaová drobenka. Ale po přidání dalších 20 g rozpuštěného másla a cca 2 lžic vody vznikla hmota, která se již dá tvarovat.

 3. Může se přidat do dortové náplně, nebo po přidání sladkých drobečků a kokosu poslouží jako náplň do košíčků nebo na kuličky.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: letitý výstřižek ze starých novin

Komentáře k receptu Čokoláda - čím ji nahradit v těstě

 • zuzun zuzun

  :yes:Tohle byla nase cokolada, teda tak tekuta se delala, aby byla na polevu. Mamka jinou nedelala, je uzasna, krupe a muzete si prisladit jak chcete

  Odpovědět

 • Severinka Severinka

  hele tohle znám z dětství, dost často jsem si doma utřela kousek másla cukru a kakaa:-D:-D:-D:-D a víte co, tuhle mě tak honila mlsná a doma nic, tak jsem si do hrníčku to utřela a mňam to jsem si pochutnala;-);-);-);-):-D:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • Nadja Nadja(autorka receptu)

  majda 2: původní recept byl jen na nahrazení čokolády v těstě.
  Další jen moje pokusy, zda ze stejného poměru surovin vznikne čokoláda - nevznikne, je to moc sypké. A máslo jsem rozpouštěla proto, že tekutý tuk pojme více suché složky než jen změklý.
  Ale kdybych to dělala na mlsání, tak bych také nerozpouštěla.

  Odpovědět

 • majda 2 majda 2

  Je tam jen malý rozdíl,máslo se nerozpouštělo,jen se nechalo chvíli změknout při pokojové teplotě.Vše jsem dávala podle oka,tak aby šla utřít hmota.:-))

  Odpovědět

 • majda 2 majda 2

  Tak tuhle čokoládu znám,dělávala nám ji za starých časů máma a pak i já mým děckám,když měly na něco chuť a nic nebylo po dosahu.Do hrnku se dalo máslo,kakao a cukr,utřelo se to lžíci a pak se čokoláda nanášela lžíčkou na piškoty.Nestáčila jsem to mazat,hned mi to mizlo pod rukama.Říkali jsme tomu za mého dětství,,BRYNDA".:-D:-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: čím nahradit kakao čím nahradit kokos čím nahradit máslo jak nahradit kakao čokoláda na vaření jak rozpustit čím nahradit čokoládu na vaření cim nahradit kakaove maslo čím nahradit bílou čokoládu čokoláda do těsta cim zamenit cokoladu v peceni cim nahradit piskoty čím nahradit kakao? čím nahradit v těstě cukr cim.nahradit kakao puding čím nahradit cim se da nahradit kakao s cim rozpustit cokoladu na polevu cim nahradit kakao v cukrovi s čím rozpustit čokoládu na vaření čím nahradit kakao v buchtě