Valentýnské bramboráčky

Suroviny

Bramborák v prášku (nebo jaký máte rádi např. http://www.toprecepty.cz/recept/29652-barevne-podzimni-bramboracky/ - bez "přibarvování")
olej
(forma - srdíčko původně slouží na dorty)

Postup přípravy receptu

  1. Uděláme si bramborákové těsto, jak jsme zvyklí a jak máme rádi.

  2. Rozpálíme si olej na pánvi, vložíme formu - srdíčko a vylijeme ji bramborákovým těstem. Lžící rozetřeme do všech koutů, výška těsta asi půl cm.

  3. Asi po půl minutce až minutce zkusíme, jestli jde forma vyjmout - oddělíme ji opatrně od těsta, můžeme si trochu pomoci lžičkou.

  4. Když je bramboráček zespodu již zlatavý a opečený, obrátíme a dosmažíme i z druhé strany. Bramboráčky podáváme se zeleninkou, skvělé jsou teď na konci zimy i se salátem z kysaného zelí (kys. zelí - nejlépe domácí, 1/4 l vody, 3 sachariny, 1/2 lžičky soli, ocet dle chuti, na malé kostičky nakrájená cibulka).

Poznámka od kuchařky

Vím, že je to jednoduchý a vlastně hloupý recept, je tu milion lepších, ale manželovi se bramboráčky na Valentýna hrozně líbily, tak přidávám jen jako inspiraci.

Komentáře k receptu Valentýnské bramboráčky

Tématické fráze: bramboracek forma na bramboráčky valentýnské recepty kuřecí formy na bramboráčky bramboracky s testem veprové maso s bramborákovém těstem