Kokosová bábovka/muffiny

Moučníky BábovkyMuffiny Doba přípravy: 55 minut 1 názor

Moučníky BábovkyMuffiny Doba přípravy: 55 minut 1 názor

Suroviny

1 hrnek polohrubé mouky
1 hrnek hladké mouky
1 hrnek kokosu nastrouhaného
2/3 hrnek cukru
1 hrnek mléka (kokosové nebo obyčejné)
1/2 hrnek oleje
3 vejce
100 g nasekané kokosové čokolády (nebo hořké)
1 lžička jedlé sody
kapka kokosového aroma (nemusí být)
Čokoládová poleva:
60 g másla
4 zarovnané lžíce moučkového cukru
2 lžíce vody
2 velké lžíce kakaa

Postup přípravy receptu

  1. Rozdělíme vejce - žloutky od bílků. Bílky vyšleháme do sněhu a přidáme trochu moučkového cukru, aby dobře držely pohromadě.

  2. Žloutky s hrnkem cukru utřeme mixérem, přidáme olej, mléko a nasekanou čokoládu. Metličkou vmícháme mouku se sodou a hrnkem kokosu. Můžeme kápnout kokosové aroma a nakonec jemně vmícháme vyšlehané bílky.

  3. Troubu zapneme na 180 stupňů (a na dno dáme nerezový kastrůlek s vodou).

  4. Vymažeme plech na muffiny máslem a vysypeme hrubou moukou. Nebojte se naplnit muffiny po okraj, aby měly pěkný klobouček.

  5. Když se bábovka nebo muffiny pečou, připravte si čokoládovou polevu: Rozpustit máslo, přidat cukr, kakao, vodu a míchat - poleva zhoustne.

  6. Muffiny (bábovka) jsou hotové, když je propíchneme špejlí a na špejli není těsto. Klidně ještě teplé je polijte čokoládou a ozdobte kokosem.

Poznámka od kuchařky

Hrnek má 250 ml.

Nejlepší na chuť jsou muffiny aspoň s jednou další ingrediencí kokosovou (strouhaný kokos plus kokosové aroma nebo strouhaný kokos s kokosovou čokoládou nebo strouhaný kokos a hrnek kokosového mléka místo obyčejného) aby lépe vynikla chuť kokosu.

Z UVEDENÝCH INGREDIENCÍ MŮŽETE UDĚLAT I VELKOU BÁBOVKU.

Dobrou chuť.

Komentáře k receptu Kokosová bábovka/muffiny

Tématické fráze: nejlepší kokosová bábovka kokosove muffiny muffiny kokosové kokosové mufiny kokosová bábovka z polohrubé mouky muffiny z kokosového mléka babovka z kokosoveho mleka babovka se sodou muffiny s kokosem muffiny z babovkoveho testa čokoládovo kokosové muffiny babovka z kokosové mouky nejlepší bábovky nebo muffinky nejlepší kokosové muffiny kokosové muffiny s kokosovou moukou dýňová bábovka s kokosovou moukou kokosová bábovka mufíny co ze zbitkem testa kokosoveho kokosové muffiny s čokoládou kokosová bábovka s kokosovou moukou