Levandulovo-pomerančové sušenky

Suroviny

170 g másla pokojové teploty
2,25 hrnku hladké mouky
1/2 hrnku třtinového cukru
1 vejce
1 polévková lžíce sušené levandule
nastrouhaná kůra ze zhruba 2/3 pomeranče (chemicky neupraveného nebo řádně vydrhnutého)
2 polévkové lžíce pomerančové šťávy
trocha rumu
špetka soli

Postup přípravy receptu

 1. V mixéru (on to není typický mixér, spíše kuchyňský robot) jsem si pro začátek rozmíchala máslo s cukrem, levandulí, pomerančovou kůrou, šťávou a rumem. Pěkně to nasaje vůně.

 2. Poté jsem přidala sůl a vejce, promíchala a nakonec postupně přisypávala i mouku (je dobré dát jen ty 2 hrnky a pak případně přidávat, pokud by těsto začalo mít tendenci se drolit, raději už mouku nepřidávat).

 3. Nakonec jsem těsto přendala na pracovní plochu, trochu jej ještě propracovala a rozdělila na dvě půlky. Z každé z nich jsem udělala hrubší váleček (tak 5 cm v průměru), ty jsem zabalila do celofánu a dala do lednice. Měly by v ní zůstat alespoň hodinu a klidně jim neuškodí celá noc. Těsto se pak mnohem lépe krájí.

 4. Troubu jsem si předehřála na 180°C.

 5. Z těsta jsem ukrajovala kolečka hrubé asi 1/2cm a pokládala je na plech vyložený pečícím papírem. Sušenky se pekly, dokud okraje nezačaly hnědnout.

Komentáře k receptu Levandulovo-pomerančové sušenky

 • Kaczik Kaczik(autor receptu)

  arrefeena: Děkuji za tak trochu upozornění, až teď jsem si všimla, že mi někam v receptu uteklo vejce :D.

  Odpovědět

 • arrefeena arrefeena

  zajímavé :-)mimochodem na máslové sušenky jsem už recept přidala před pár týdny

  Odpovědět

Tématické fráze: pomerančové sušenky pomerančové sušenky recept recept pomerančové sušenky pomerancove susenky s pomerancovou kurou máslové sušenky s levandulí sušenky s pomerančovou kůrou recept celofán na sušenky pomerancove sušenky www pomerancove susenky cz sušenky v celofánu domácí pomerančové sušenky domácí sušenky pomerančové levandulový pomerančové máslové sušenky pomerančové sušenky recepty pomerancove domeci susenky sušenky s pomerančovou kúrou - recept